لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۳۲

ارتش اسرائیل با شلیک توپخانه به موشک‌‌اندازی حزب‌‌الله لبنان پاسخ داد


ارتش اسرائیل اعلام کرد که حزب الله لبنان یک پایگاه ارتش اسرائیل را با چندین موشک ضدتانک هدف قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، ارتش اسرائیل روز یکشنبه ۱۰ شهریور با انتشار بیانیه‌‌ای ضمن اعلام این خبر گفت که اسرائیل نیز با هدف قرار دادن مواضع حزب الله لبنان در جنوب آن کشور، به این حمله پاسخ داده است.

تبادل آتش بین حزب الله لبنان و ارتش اسرائیل در پی هدف قرار گرفتن اهداف گروه های مورد حمایت ایران در سوریه و عراق صورت گرفته است. ارتش اسرائیل انجام برخی از این عملیات را تایید کرد و بنیامین نتانیاهو نیز گفت که به ارتش کشور خود برای هدف قرار دادن مواضع ایران که امنیت اسرائیل را تهدید می کنند، اختیار کامل داده است.

یک هفته پیش نیز گزارش هایی مبنی بر سقوط دو پهپاد اسرائیل در منطقه تحت کنترل حزب الله در جنوب بیروت منتشر شد.

در پی این رویدادها احتمال رویارویی حزب الله لبنان و ارتش اسرائیل به شدت بالا گرفت. دو طرف در آخرین رویارویی گسترده، سال ۲۰۰۶ یک جنگ یک ماهه را پشت سر گذاشتند.

به نوشته خبرگزاری آسوشیتدپرس، حزب الله لبنان اعلام کرد که این عملیات علیه اسرائیل را به نام دو نیروی حزب الله که در حمله هوایی هفته گذشته اسرائیل در سوریه کشته شدند، نامگذاری کرده است.

ارتش اسرائیل در بیانیه خود اعلام کرده است که موشک های ضدتانک شلیک شده، چندین نقطه و خودرو نظامی در پایگاه نظامی در شمال اسرائیل را هدف قرار دادند و اسرائیل نیز مناطقی در جنوب لبنان که موشک‌‌ها از آنجا شلیک شده بود را هدف قرار داد.

توپخانه ارتش اسرائیل این اهداف را در نزدیکی مرز و در کنار روستای مارون الراس زیر آتش گرفت.

ارتش اسرائیل دستور باز شدن پناهگاه‌ها را داده و از ساکنان مناطق نزدیک مرزهای شمالی خواسته است که تا حد امکان از خارج شدن از خانه خودداری کنند.

اسرائیل هفته گذشته اسامی شماری از فرماندهان ارشد نظامی ایران را که به گفته اسرائیل در یک پروژه مخفی موشکی حزب الله لبنان دست دارند، منتشر کرد.

به نوشته جروزالم پست، این پروژه موشکی از سال ۲۰۱۳ در جریان بوده و هدف آن ساخت کارگاه های تولید موشک های «نقطه‌زن» در مناطق جنوب لبنان، بیروت و بقاع است.

دولت ایالات متحده همواره هرگونه تهدید علیه اسرائیل را به شدت محکوم، و از حق اسرائیل برای دفاع از خود در برابر تهدیدهای پیش رو حمایت کرده است.

مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا، روز دوشنبه گذشته در پیامی در توئیتر نوشت که دولت پرزیدنت ترامپ همواره در کنار اسرائیل خواهد ایستاد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG