لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۵۵

سعد حریری اعلام کرد تا دو روز آینده به لبنان بر می‌گردد


نخست وزیر لبنان که اعلام غیرمنتظره استعافیش از این مقام در جریان سفر به عربستان سعودی بحث‌برانگیز شده است، روز سه شنبه اعلام کرد که تا دو روز آینده به بیروت باز خواهد گشت.

دولت لبنان با بیان این تردید که استعفای روز چهارم نوامبر (۱۳ آبان) سعد حریری در ریاض برخلاف میل او بوده است، می‌گوید وی در عربستان نگه داشته شده و باید برای ادای توضیح به لبنان برگردد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، نخست وزیر مستعفی لبنان روز سه‌شنبه در پیامی توئیتری نوشت ظرف دو روز آینده به لبنان بر می‌گردد، اما خانواده او در عربستان سعودی خواهند ماند.

این نخستین پیام حریری در حساب شخصی خودش در توئیتر است که از زمان اعلام استعفا از مقام نخست وزیری لبنان – که در یک ویدئوی از پیش ضبط شده مطرح شد – منتشر می‌شود.

سعد حریری روز یکشنبه در گفت‌وگو با تلویزیون حزب متبوعش، المستقبل، گفت به منظور حفاظت از لبنان از «خطر قریب الوقوع» تصمیم به کناره گیری گرفته و به زودی به کشورش بر می‌گردد.

حریری، که استعفایش از سوی رئیس جمهوری پذیرفته نشده و خواهان بازگشت اوست، در مورد دخالت ایران در کشورش هشدار داد و گفت با هدف یک «شوک مثبت» به لبنان استعفا داده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG