لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۵۴

آخرین وضعیت پرونده امیرسالار داوودی، وکیل زندانی در گفت‌وگو با وکیل او


امیرسالار داودی، وکیل پایه یک دادگستری
امیرسالار داودی، وکیل پایه یک دادگستری

وکیل «امیرسالار داوودی» می‌گوید محدود کردن وکلا در زمینه اظهار نظر حقوقی و دفاع از موکل، نقض عدالت قضایی است.

«وحید مشگانی فراهانی» وکیل امیرسالار داودی به صدای آمریکا گفت: ۲۹ آبان ضابطین دادگستری با مراجعه به دفتر این وکیل دادگستری او را بازداشت و به زندان اوین منتقل کرده‌اند.

به گفته وی، از زمان بازداشت این وکیل دادگستری دسترسی به اطلاعات پرونده او سخت بوده و هیچ اتهام رسمی نسبت به آقای داوودی اعلام نشده است اما مطمئنا آقای داوودی تفهیم اتهام شده و در حال حاضر تحت قرار تامین کیفری بازداشت است.

امیرسالار داوودی، وکیل پایه یک دادگستری که طی سال‌های اخیر وکالت تعدادی از زندانیان سیاسی و عقیدتی از جمله «سهیل عربی» را بر عهده داشته از ۱۶ روز پیش با مراجعه ضابطین دادگستری به دفتر او بازداشت و به زندان اوین منتقل شده است.

وحید مشگانی فراهانی، وکیل امیرسالار داوودی روز چهارشنبه ۱۴ آذر در گفت‌وگو با صدای آمریکا گفت: درخواست ملاقات با امیرسالار داوودی تا به امروز بی جواب مانده، اما آقای داوودی از زمان بازداشت نزدیک به سه مرتبه با همسر خود تماس تلفنی کوتاهی داشته است.

لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:10 0:00


آقای مشگانی فراهانی از دلیل بازداشت این وکیل دادگستری تا زمان دسترسی به اوراق پرونده اظهار بی اطلاعی کرد و به صدای آمریکا گفت، در این رابطه نمی‌توان اطلاعات دقیقی ارائه داد، اما با این وجود طبق گمانه زنی‌ها امکان دارد که آقای امیرسالار داوودی به دلیل فعالیت در فضای مجازی و یا قبول پرونده‌های امنیتی بازداشت شده باشد.

به گفته او خانواده آقای داوودی از مسئولین تقاضا دارند که این وکیل بازداشتی را ملاقات و از وضعیت او مطلع شوند. همچنین از مسئولین تقاضا دارند که امیرسالار داوودی از حقوق اولیه برخودار باشد و وکیل او را از روند بازجویی، بازپرسی و کم و کیف پرونده بی اطلاع نگذارند.

این اولین بار نیست که یک وکیل دادگستری بازداشت می‌شود، پیام درفشان، آرش کیخسروی، قاسم شعله سعدی، فرخ فروزان، نسرین ستوده و هدی عمید از جمله وکلایی هستند که در سال جاری بازداشت و روانه زندان شده‌اند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG