لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۸

ریچارد برانسون با موفقیت به فضا رفت و به زمین بازگشت


ریچارد برانسون
ریچارد برانسون

ریچارد برانسون، سرمایه‌گذار و کار آفرین میلیاردر ۷۰ ساله بریتانیایی، روز یکشنبه با یک هواپیمای ویژه شرکت «ویرجین گلکتیک» از ایالت نیومکزیکو در آمریکا به پرواز در ‌آمد و تا ارتفاع ۸۰ کیلومتری به فضا رفت و با موفقیت به زمین بازگشت.

آقای برانسون با انتشار ویدیویی از سفر خود، در توییتر اعلام کرد زمانی یک کودک بودم با رویا که به ستارگان نگاه می‌کرد، اکنون یک بزرگ‌سال هستم که از بالا به زمین زیبای‌مان نگاه می‌کند.

او خطاب به نسل بعدی «رویاپردازان» گفت: «اگر ما می‌توانیم این کار را انجام دهیم، فقط تصور کنید که شما چه کارهایی می‌توانید انجام دهید.»

به گزارش رویترز او شرکت «ویرجین گلکتیک» را ۱۷ سال پیش آغاز کرد و اقدام وی در روز یکشنبه نقطه عطفی در تلاش‌ها برای توریستی کردن سفرهای فضایی به شمار می‌رود.

آقای برانسون یکی از شش کارمند ویرجین گلکتیک است.

«وی‌اس‌اس یونیتی» - ۱۱ ژوئیه ۲۰۲۱
«وی‌اس‌اس یونیتی» - ۱۱ ژوئیه ۲۰۲۱

بنیان‌گذار شرکت‌های ویرجین که شرکت صنایع گردشگری فضایی «ویرجین گلکتیک» را در سال ۲۰۰۴ تاسیس کرد، آماده است تا فعالیت تجاری این شرکت را سال آینده میلادی آغاز کند.

آقای برانسون با سفر موفقیت آمیزش به فضا، جف بزوس، بنیانگذار میلیاردر شرکت آمازون را که امیدوار بود با موشک شرکت فضایی خود زودتر ازبرنسون به فضا برود، در یک رقابت علنی، شکست داد.

XS
SM
MD
LG