لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۱۶

وزارت خارجه آمریکا گزارش سالانه «جلوگیری از نسل‌کشی و شرارت در جهان» را منتشر کرد


آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا
آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا

وزارت خارجه ایالات متحده گزارش سالانه «جلوگیری از نسل‌کشی و شرارت در جهان» را منتشر کرد؛ گزارش که در فهرست آن نام شش کشور میانمار، عراق، چین، اتیوپی، سوریه، و سودان جنوبی آمده است.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، می‌گوید برخورد با این قبیل کشورها یکی از دشوارترین چالش‌ها در سیاست خارجی واشنگتن است.

وزیر خارجه آمریکا گفت: «ما از همه ابزارهای در دسترس‌مان استفاده خواهیم کرد- از جمله دیپلماسی، کمک‌های خارجی، ماموریت‌های تحقیق و حقیقت‌یابی، ابزارهای مالی و تعامل، و گزارش‌هایی از این دست که آگاهی‌ها را افزایش می‌دهد و به ما امکان می‌دهد در واکنش، فشار هماهنگ بین المللی ایجاد کنیم - در رویکردی فراگیر در سراسر سطح دولت، برای جلوگیری و کاهش شرارت در سراسر جهان.»

پیشتر در ماه ژانویه، وزیر خارجه آمریکا دولت چین را به نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت در ارتباط با اویغورها در سین کیانگ محکوم کرد.

فروردین ماه سال جاری نیز آنتونی بلینکن ضمن تحسین اقدام کانادا، بریتانیا، و اتحادیه اروپا در تحریم چهار مقام چینی به دلیل نقض حقوق مسلمانان اویغور، این افراد را تحریم کرد.

واشنگتن نیز همچنان از صدور روادید برای مقام‌های چینی که مسئول جنایت علیه اقلیت مسلمان آن کشور قلمداد می‌شوند، خودداری می‌کند.

XS
SM
MD
LG