لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۰

کاملا هریس در سفر به گواتمالا شهروندان را به ماندن در این کشور تشویق کرد


کامالا هریس،‌معاون رئیس جمهوری آمریکا در جریان سفر روز دوشنبه به گواتمالا
کامالا هریس،‌معاون رئیس جمهوری آمریکا در جریان سفر روز دوشنبه به گواتمالا

کامالا هریس، معاون رئیس جمهوری ایالات متحده در جریان سفر به گواتمالا از «قدرت امید» و همچنین تلاش‌های نوین برای مقابله با فساد برای متقاعد کردن مردم آمریکای لاتین برای ماندن در کشورشان به جای تلاش برای سفر مهاجرتی خطرناک به سمت شمال و ایالات متحده سخن گفت.

به گزارش بخش انگلیسی صدای آمریکا، خانم هریس روز دوشنبه ۱۷ خرداد و در جریان یک کنفرانس خبری در گواتمالا گفت: «مردم آمریکای لاتین نمی‌خواهند کشوری که در آن بزرگ شده‌اند را ترک کنند.»

معاون رئیس جمهوری آمریکا افزود مردم در مثلث شمالی کشورهای گواتمالا، هندوراس و السالوادور به همراه مکزیک به جای حرکت به سمت ایالات متحده، نیاز به پیشرفت اقتصادی و وعده برای زندگی بهتر دارند.

کامالا هریس همچنین گفت «کمک در راه است» که اشاره‌ای است به کمک واشنگتن و سرمایه‌گذاری‌های بخش خصوصی در حوزه‌هایی چون کشاورزی، مسکن و فرصت‌های شغلی که از سوی دولت ایالات متحده تشویق شده‌اند.

خانم هریس به مردم گواتمالا هشدار داد «به آمریکا نیایید» و افزود «چرا که هراسی از اجرای قوانین و [حفاظت از] مرزهای خود نداریم.»

معاون رئیس جمهوری آمریکا همچنین گفت گفت‌وگویی «بسیار صادقانه و بسیار صریح» با رئیس جمهوری گواتمالا در مورد فساد در این کشور و همچنین نیاز به ایجاد «نظام دادگاهی قدرتمند» و حکمرانی مدنی داشته است.

کامالا هریس از سوی جو بایدن برای حل مشکل حرکت گسترده مهاجران با مرز جنوبی ایالات متحده، مامور شده است.

XS
SM
MD
LG