لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۳۶

جامعه سیک‌های آمریکا پس از تیراندازی فدکس خواستار اصلاح قوانین مربوط به اسلحه شدند


آسیس کُور، نماینده ائتلاف سیک‌ها
آسیس کُور، نماینده ائتلاف سیک‌ها

بخش انگلیسی صدای آمریکا - اعضای جامعه بسیار متحد و صمیمی سیک‌ها در ایندیاناپولیس، در حالی که برای چهار تن از اعضای این جامعه در یک تیراندازی در انبار شرکت پستی فدکس کشته شدند سوگوار بودند، هم‌صدا با مقامات شهر خواستار اصلاح قوانین مربوط به مالکیت و حمل اسلحه شدند.

شنبه عصر، در یک مراسم نیایش در پارکی در اینیاناپولیس با حضور بیش از ۲۰۰ نفر، آسیس کُور، نماینده ائتلاف سیک‌ها، در کنار شهردار این شهر و سایر مقامات منتخب صحبت کرد و خواستار اتخاذ اقداماتی شد که مانع تکرار چنین حملاتی در آینده شود.

خانم کُور با تاکید بر اهمیت حمایت از یکدیگر، گفت که این حمایت نباید صرفاً به سوگواری منحصر باشد؛ بلکه باید به این منظور باشد که سیاست‌گذاران و مقامات برگزیده تغییرات هدفمندی را ایجاد کنند.

وی افزود: «اکنون موقع عمل است و بعد دیر خواهد شد. ما بیش از حد فاجعه داشته‌ایم، زیادی معطل کرده‌ایم.»

این حمله ضربه دیگری را به جامعه آمریکاییان آسیایی‌تبار وارد کرد. ماه پیش شش شهروند آمریکایی از تبار آسیایی در یک تیراندازی در حومه شهر آتلانتا در ایالت جورجیا کشته شدند.

پلیس روز جمعه گفت، حدود ۹۰ درصد از کارکنان انبار فدکس در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی ایندیاناپولیس اعضای جامعه محلی سیک هستند.

بنا بر گفته ائتلاف سیک‌ها، بین ۸ تا ۱۰ هزار سیک آمریکایی در ایالت ایندیانا زندگی می‌کنند. پیروان این آیین که در قرن پانزدهم در هند آغاز شد، بیش از ۵۰ سال پیش شروع به اقامت در ایندیانا کردند.

XS
SM
MD
LG