لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۱۹

مایک پمپئو: رژیم مذهبی حاکم بر ایران در پی ایجاد بی‌ثباتی است


مایک پمپئو، وزیرخارجه آمریکا
مایک پمپئو، وزیرخارجه آمریکا

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، روز یکشنبه طی سخنانی رژیم حاکم بر ایران را «رژیمی مذهبی که در پی ایجاد بی‌ثباتی است» خواند.

وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا صبح یکشنبه ۳۰ شهریور ماه طی سخنانی در کلیسای پرستون‌وود در ایالت تگزاس گفت:‌ «جمهوری اسلامی ایران رژیمی مذهبی دارد که می‌خواهد بی‌ثباتی ایجاد کند. ما برای مردم ایران دعا می‌کنیم. ما دعا می‌کنیم که مردم ایران از حکومتی برخوردار شوند که شایسته آنها باشد و کرامت جان مردم ایران را محترم بشمارد.»

مایک پمپئو با اشاره به اعدام نوید افکاری در ایران گفت: «شما دیدید با آن کشتی‌گیری که هیچ‌کاری غیر از [استفاده از] حق بنیادین خود برای ابراز عقیده انجام نداده بود، چه کار کردند. ما دعا می‌کنیم که این ملت همراه شود، به تماشای نور [حقیقت] بیاید، و ما در واقع خاورمیانه‌ای را ببینیم که خطر، تهدید جانی، و کشته شدن مردم در آن کمتر است؛ [خاورمیانه‌ای] که ایمان پایه اساسی آن باشد و ثبات بیشتری داشته باشد تا به این ترتیب خطر را نه تنها برای مردم اسرائیل که برای فلسطینی‌ها هم کمتر کند.»

وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا روز شنبه ۲۹ شهریور گزارشی با عنوان «رژیم قانون‌گریز: شرحی بر فعالیت‌های مخرب ایران، ۲۰۲۰» منتشر کرد و به شرح فعالیت‌های مخرب جمهوری اسلامی ایران و اقداماتش علیه کشورهای منطقه و مردم ایران پرداخت.

این گزارش که ساعاتی پیش از بازگشت تحریم‌های سازمان ملل علیه رژیم ایران منتشر شد در هشت سرفصل به بیان قانون‌گریزی و فعالیت‌های مخرب جمهوری اسلامی پرداخته است.

XS
SM
MD
LG