لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۳۷

سازمان‌دهندگان «یو‌ اس اوپن» از ابتکاری برای حفظ سلامت روانی ورزشکاران خبر دادند


آرشیو
آرشیو

سیستم مراقبت‌های پزشکی مسابقات تنیس آزاد آمریکا، یا «یو‌ اس اوپن»، با هدف ارائه بهترین پشتیبانی در زمینه سلامت روان به بازیکنان در سال جاری توسعه یافته است.

با نوآوری جدید در خدمات پزشکی که از سوی فدراسیون تنیس آمریکا ارائه شده، تمام جنبه‌های سلامت بازیکنان، از جمله سلامت روانی، تضمین شده است.

بنا بر برنامه خدمات پزشکی مسابقات امسال، ورزشکاران در طول دوره مسابقات از امکان دسترسی به متخصصان بهداشت روانی بهره‌مند می‌شوند.

علاوه بر حضور پزشکان و روانشناسان، اتاق‌های سکوت و سایر خدمات پشتیبانی ارائه می‌شود.

این مسابقات با همکاری کارکنان دپارتمان علمی و پزشکی ورزشی اتحادیه تنیس‌بازان حرفه‌ای در محل، تلاش خواهد کرد که بازیکنان در صورت نیاز از خدمات درمانی پیشرفته موجود و نحوه دسترسی به این خدمات بهداشتی مطلع شوند.

در بازی‌های تابستانی ۲۰۲۰ توکیو، انصراف سیمون بایلز، دارنده چهار مدال طلای المپیک، از شرکت در برخی از مسابقات به دلیل نیاز به تمرکز بر سلامت روانی خود، حمایت و توجه جهانی را به امنیت و‌ سلامت روانی ورزشکاران بیشتر کرد.

در همین حال، نائومی اوزاکا، ستاره تنیس جهان و‌ نفر دوم رده‌بندی اتحادیه تنیس‌بازان، در بهار گذشته به دلیل ناتوانی در تحمل فشار روانی، از مسابقات تنیس آزاد فرانسه (فرنچ اوپن) انصراف داد. او بعدا افشا کرد که سال‌ها از افسردگی رنج می‌برد.

استیسی آلاستر، از مدیران اجرایی فدراسیون تنیس آمریکا، می‌گوید: «مسئله آگاهی از سلامت روان در طول همه‌گیری جهانی مطرح شد، زیرا بسیاری از افراد، از جمله بازیکنان، با استرس‌ها و احساسات ناشی از همه‌گیری کرونا دست و پنجه نرم کرده‌اند.»

وی افزود: «همراه با فشارهای چندبعدی در ورزش حرفه‌ای، این واقعیت جدید ضرورت تأمین منابع اضافی برای حمایت از همه جنبه‌های سلامت ورزشکاران، از جمله سلامت روانی و آرامش آنها را برجسته کرد. ما مشتاقانه منتظریم که ببینیم چگونه ابتکارات در مسابقات امسال و در ماه‌های آینده بر آرامش بازیکنان تأثیر می‌گذارد. ما به دنبال راه‌هایی برای بهبود و سازگاری خواهیم بود.»

مسابقات تنیس آزاد آمریکا از ۳۰ اوت با حضور مدعیان برتر تنیس جهان در فلاشینگ مدوز نیویورک آغاز می‌شود.

XS
SM
MD
LG