لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۲۲

انصراف رافائل نادال از مسابقات تنیس «ویمبلدون» و بازی‌های المپیک توکیو 


 رافائل نادال
رافائل نادال

به گزارش شبکه خبری «سی‌ان‌ان»، رافائل نادال تنیسور مشهور اسپانیایی از حضور در مسابقات تنیس «ویمبلدون» و بازی‌های المپیک توکیو انصراف داد.

او پنجشنبه با انتشار پیامی در حساب کاربری خود در توئیتر این خبر را اعلام کرد و نوشت که «اتخاذ این تصمیم هرگز ساده نیست، اما پس از گوش دادن به بدن خود، و مشورت با اعضای تیمم، متوجه شدم که تصمیم درستی گرفته‌ام.»

رافائل نادال در ادامه افزود که «هدفم این‌ است که دوران بازیگری طولانی داشته باشم و کاری را که خوشحالم می‌کند ادامه دهم، یعنی در بالاترین سطح رقابت کنم، و برای رسیدن به اهداف حرفه‌ای و شخصی در بهترین شرایط بجنگم.»

رافائل نادال یکی از چالش‌های اصلی خود را فاصله کوتاه میان رقابت‌های تنیس آزاد فرانسه یا «رولان گاروس» و مسابقات ویمبلدون دانست.

این‌ تنیسور اسپانیایی که صاحب بیست «گرنداسلم» یا عنوان قهرمانی رقابت‌های اصلی چهارگانه تنیس است، گفت که با توجه به شرایط جسمانی، و برنامه‌های بلندمدت خود ترجیح می‌دهد تا استراحت کند.

رافائل نادال در مرحله نیمه نهایی رولان گاروس مقابل نوواک جوکوویچ صرب شکست خود و نتوانست صاحب چهاردهمین عنوان‌ قهرمانی خود در این مسابقات شود.

مسابقات تنیس ویمبلدون در انگلیس روی چمن برگزار می‌شود که با توجه به نوع بازی رافائل نادال زمین مورد علاقه او نیست.

XS
SM
MD
LG