لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۵۸

جو بایدن در جریان گزارش‌های اطلاعاتی و امنیتی قرار می‌گیرد؛ معرفی تیم اقتصادی دولت آینده


جو بایدن
جو بایدن

بخش انگلیسی صدای آمریکا - جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا، از روز دوشنبه ۱۰ آذر در جریان گزارش‌های روزانه اطلاعاتی و امنیتی ریاست ‌جمهوری قرار می‌گیرد. جو بایدن همچنین قرار است تیم اقتصادی خود را معرفی ‌کند.

این جلسات ارائه گزارش و بررسی تازه‌ترین وضعیت اطلاعاتی و امنیتی رئیس جمهوری منتخب را قادر می‌سازد که در روند انتقال قدرت، برای چالش‌‌های پیش رو در حوزه امنیتی آماده شود.

هرچند رئیس جمهوری منتخب امکان صدور هیچ‌گونه دستور اجرایی را ندارد، ولی به منظور کسب آمادگی لازم پس از مراسم تحلیف، گزارش‌های روزانه را برای آگاهی از تازه‌ترین وضعیت امنیتی و اطلاعاتی دریافت می‌کند.

دفتر رئیس جمهوری منتخب همچنین قرار است به زودی تیم اقتصادی او را معرفی کند. جو بایدن تاکنون جَنِت یِلِن را به عنوان گزینه موردنظر خود برای وزارت خزانه‌داری، معرفی کرده است.

رسانه‌های آمریکا چند روز بعد از انتخابات ۳ نوامبر (۱۳ آبان) اعلام کردند که جو بایدن حد نصاب ۲۷۰ رای مجمع گزینندگان (مجمع الکترال)،‌ که برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری لازم است را کسب کرد. روند تائید رسمی انتخابات تا چند هفته طول می کشد با این حال، پرزیدنت ترامپ تاکنون از پذیرش شکست خودداری کرده و در چند ایالت روند چالش حقوقی نتایج انتخابات را دنبال می‌کند.

کار انتقال قدرت از سوم آذر آغاز شد که پرزیدنت ترامپ در توئیتر خود نوشت «در راستای منافع کشور» او از اداره خدمات عمومی و همچنین دولت خود خواسته که پروتکل‌های اولیه انتقال قدرت را انجام دهند.

رئیس جمهوری جدید آمریکا روز ۲۰ ژانویه، بعد از مراسم سوگند، رسما کار خود را آغاز می‌کند.

XS
SM
MD
LG