لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۲۵

هواشناسی ملی ایالات متحده: آمریکا با تهدیدات آب و هوایی سه‌گانه روبرو است


عکس تزئینی
عکس تزئینی

بخش انگلیسی صدای آمریکا - خدمات هواشناسی ملی ایالات متحده آمریکا با اشاره به این که سواحل خلیج مکزیک، ایالت‌های غربی، و غرب میانه آمریکا، سه شرایط آب و هوایی متفاوت ولی قدرتمند را تجربه می کنند، هشدار داد که این کشور از نظر آب و هوایی با نگرانی در این سه ناحیه روبرو است.

به گفته این سازمان، سواحل خلیج مکزیک و بخش‌هایی از جنوب شرقی آمریکا با «بارندگی شدید حاره‌ای و تهدید‌های فزاینده وقوع سیل‌های خطرناک» ناشی از طوفان در این منطقه روبرو است. این مناطق جنوب شرقی لوئیزیانا، می‌سی‌سی‌پی، آلاباما، جورجیا، و فلوریدا را شامل می‌شود.

بنا بر گزارش این سازمان، «رگبار و سیل ناگهانی» در دره اوهایو و ایالات غرب میانه آمریکا پیش‌بینی می‌شود. «دمای گرم و رطوبت زیاد جوی منجر به رعد و برق‌های شدید و میزان بارندگی سنگین» در این منطقه خواهد شد.

در همین حال، سرویس هواشناسی گفت: «موج گرمای طاقت فرسا، خطرناک، و درازمدت در غرب آمریکا ادامه دارد» و این منطقه گرمای بی‌سابقه‌ای را تجربه می‌کند. هشدار سازمان هواشناسی درباره دمای بیش از حد گرم در ایالت‌های کالیفرنیا، نوادا، آریزونا، یوتا، بخش‌های غربی کلرادو، و شمال نیومکزیکو همچنان ادامه دارد. هشدار پرچم قرمز برای احتمال آتش‌سوزی‌های جنگلی که با دمای بسیار بالا و طولانی مدت هوا و خشکی شدید خاک مرتبط است نیز صادر شده‌‌ است.»

XS
SM
MD
LG