لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۴۱

آمار کرونا در آمریکا بار دیگر صعودی شده است؛ دو برابر شدن شمار مبتلایان جدید طی سه هفته گذشته


یک میخانه کوچک پر از مشتری بدون ماسک و فاصله‌گیری اجتماعی در شهر لس آنجلس کالیفرنیا - ۷ ژوئیه ۲۰۲۱
یک میخانه کوچک پر از مشتری بدون ماسک و فاصله‌گیری اجتماعی در شهر لس آنجلس کالیفرنیا - ۷ ژوئیه ۲۰۲۱

موارد ابتلا به کووید-۱۹ در آمریکا پس از ماه‌ها کاهش، دوباره رو به افزایش است. شمار روزانه موارد جدید در سه هفته گذشته دو برابر شده است که از دلایل اصلی آن می توان به سرعت شیوع گونه دلتای ویروس کرونا، عقب ماندن در واکسیناسیون، و تجمعات روز استقلال آمریکا در چهارم ژانویه اشاره کرد.

به گزارش آسوشیتدپرس، بنا بر آمار کرونای دانشگاه جانز هاپکینز، تعداد موارد تایید شده بیماری روز دوشنبه به طور متوسط به ۲۳۶۰۰ مورد در روز افزایش یافت که در مقایسه با موارد بیماری در ۲۳ ژوئن که ۱۱۳۰۰ گزارش شده بود بیش از دو برابر شده است.

دکتر بیل پاودرلی، مدیر بخش بیماری‌های عفونی کالج پزشکی دانشگاه واشنگتن در شهر سنت لوئیس ایالت میزوری، در این باره می‌گوید: «مطمئنا تصادفی نیست که ما دقیقا چنین چیزی را در زمانی می بینیم که انتظار داشتیم بعد از تعطیلات چهارم ژانویه رخ دهد.»

به گزارش آسوشیتدپرس، همزمان با ادامه روند فزاینده شیوع گونه «دلتا» - گونه جهش‌یافته و بسیار مسری ویروس کرونا که اولین بار در هند شناسایی شد - بخش‌هایی از آمریکا همچنان سرسختانه از دریافت واکسن کرونا خودداری می‌کنند.

بنا بر آمار مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ایالات متحده، ۵۵.۶ درصد از کل جمیعت آمریکا حداقل یک دز واکسن کرونا دریافت کرده‌اند. پنج ایالت آمریکا که کمترین درصد واکسیناسیون را در مقایسه با بقیه ایالت‌ها داشتند، شاهد بالاترین جهش موارد کرونا بودند: میزوری ۴۵.۹ درصد، آرکانزاس ۴۳ درصد، نوادا ۵۰.۹ درصد، لوئیزیانا ۳۹.۲ درصد، و یوتا ۴۹.۵ درصد.

XS
SM
MD
LG