لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۵۴

سازمان «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» از اقدام استونی در تحریم حزب‌الله قدردانی کرد


جوزف لیبرمن رئیس هیات مدیره، و مارک والاس مدیرعامل «اتحاد علیه ایران هسته‌ای»
جوزف لیبرمن رئیس هیات مدیره، و مارک والاس مدیرعامل «اتحاد علیه ایران هسته‌ای»

سازمان «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» با انتشار بیانیه‌ای از تصمیم اخیر دولت استونی مبنی بر تروریستی دانستن کلیت حزب‌الله تقدیر کرد.

در پی اعلام خبر تصمیم دولت استونی مبنی بر تحریم کلیت حزب الله - شامل شاخه‌های سیاسی و نظامی آن - سناتور پیشین جوزف لیبرمن و مارک والاس، که به ترتیب رئیس و مدیر اجرایی سازمان «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» هستند، بیانیه مشترکی را منتشر کردند.

در این بیانیه آمده است: «کشورهای اروپایی کم کم دارند به این واقعیت پی می‌برند که داستان‌های جعلی مبنی بر وجود جناح‌های جداگانه سیاسی و تروریستی در حزب‌الله - تمایزی که حتی خود حزب‌الله هم اذعان می‌کند که وجود ندارد - رویکردی اشتباه است.»

این بیانیه می‌افزاید که سازمان «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» از استونی و دولت یوری راتاس، نخست وزیر آن کشور، به دلیل تصمیم قاطع‌شان در اعمال تحریم علیه هر کسی که با گروه‌های تروریستی در ارتباط باشد، قدردانی می‌کند.

در ادامه این بیانیه آمده است:‌ «با اعمال این تحریم‌ها، دولت استونی به عنوان یکی از رهبرانی که نسبت به خنثی کردن عملیات تروریستی حزب‌الله در اروپا متعهد است و تهدید‌های بالقوه ایران و وابستگان آن برای جامعه جهانی را شناسایی کرده است، به کشورهای بریتانیا، آلمان، صربستان، کوزوو، لیتوانی، و هلند می پیوندد.»

نویسندگان این بیانیه خاطرنشان کرده‌اند: «دیگر کشورهای اروپایی، به ویژه فرانسه، نیز می‌بایست از مدت‌ها پیش اقدام به تحریم و ممنوعیت فعالیت کلیت حزب‌الله می‌کردند. اکنون زمان آن فرا رسیده است که پاریس نیز به اجماع رو به گسترش جهانی بپیوندد و [بپذیرد] که حزب‌الله شایسته برخورداری از هیچگونه مشروعیتی نیست.»

سازمان «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» یک گروه غیرانتفاعی دو حزبی است که برای جلوگیری از تحقق جاه‌طلبی‌های ایران در دستیابی به سلاح هسته‌ای تلاش می‌کند.

XS
SM
MD
LG