لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۸

دو ناو ارتش ایران در رژه نیروی دریایی روسیه شرکت می‌کنند


عبور ناو جنگی ایران «سهند» از دریای بالتیک به سمت روسیه - ۲۲ ژوئیه ۲۰۲۱
عبور ناو جنگی ایران «سهند» از دریای بالتیک به سمت روسیه - ۲۲ ژوئیه ۲۰۲۱

رسانه های ایران از شرکت دو ناو نیروی دریایی آن کشور در رژه نیروی دریایی روسیه خبر دادند.

یکشنبه سوم مرداد سالروز تشکیل نیروی دریایی روسیه است و به گزارش خبرگزاری ایلنا، ناو سهند که وارد بندر سنت پترزبورگ شده، قرار است به عنوان نماینده نیروی دریایی ارتش ایران در رژه نیروی دریایی روسیه شرکت کند.

ناوبندر مکران هم به روسیه رسیده است. اما به دلیل محدویت‌های محل برگزاری رژه دریایی، از جمله عمق کم و بزرگی این شناور، در ابتدای کانال ولگا متوقف خواهد شد و در همان محل به مراسم خواهد پیوست.

حسین خانزادی، فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران، به عنوان مهمان ویژه به روسیه سفر کرده و قرار است در حاشیه این مراسم، با مقام‌های عالی‌رتبه دفاعی و نظامی روسیه دیدار کند.

به گزارش آسوشیتدپرس، وزارت دفاع دانمارک پنجشنبه گذشته تصاویری را که نیروی هوایی سلطنتی دانمارک در اطراف جزیره بورنهلم از ناوچه سهند و ناوبندر مکران گرفته بود و آنها را در حال عبور از دریای بالتیک نشان می‌داد، در فضای مجازی منتشر کرد.

ارتش دانمارک در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: «انتظار می‌رود که این کشتی‌ها برای شرکت در رژه نظامی روسیه، در راه سنت پترزبورگ باشند.»

این در حالی است که تارنمای پولتیکو برای نخستین بار در ماه مه گذشته به نقل از منابع ناشناس گفته بود که مقصد ناوچه سهند و ناوبندر مکران، ممکن است ونزوئلا باشد.

XS
SM
MD
LG