لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۳

چند روز پس از آغاز بازی‌های المپیک، توکیو بالاترین میزان ابتلا به کرونا را ثبت کرد


توکیو بالاترین میزان ابتلا به ویروس کرونا را از زمان شروع همه‌گیری ثبت کرد
توکیو بالاترین میزان ابتلا به ویروس کرونا را از زمان شروع همه‌گیری ثبت کرد

با گذشت چند روز از آغاز بازی‌های‌ المپیک در توکیو، این شهر با شناسایی نزدیک به ۳ هزار مورد جدید ابتلا بالاترین میزان ابتلا به ویروس کرونا را از زمان شروع همه‌گیری ثبت کرد.

خبرگزاری «رویترز» به نقل از رسانه‌های ژاپن گزارش داده است که با شیوع گونه «دلتا» ویروس کرونا، مقامات از بیمارستان‌ها خواسته‌اند تخت‌های بیشتری را آماده کنند.

افزایش موارد ابتلا ممکن است محبوبیت یوشیهیده سوگا، نخست وزیر ژاپن، را که در پایین‌ترین حد از زمان رسیدن او به این سمت در سپتامبر گذشته است، بیش از این کاهش دهد.

بسیاری از شهروندان ژاپن نگران آن هستند که سرازیر شدن سیل ورزشکاران و دست‌اندرکاران المپیک به توکیو می‌تواند وضعیت را وخیم‌تر کند. حدود ۳۱ درصد از آنها در نظرسنجی اخیر روزنامه «نیکی دیلی» گفته‌اند که با لغو یا تعویق بازی‌ها موافق هستند.

نخست وزیر ژاپن پس از برگزاری جلسه‌ای با مقامات مسئول نظارت بر شیوع کرونا، از مردم خواست که بازی‌ها را از تلویزیون تماشا کنند و از بیرون رفتن برای انجام کارهای غیرضروری بپرهیزند.

با مثبت شدن نتیجه آزمایش ۱۶ تن، از جمله سه ورزشکار، شمار کل مبتلایان مرتبط با این بازی‌ها به بیش از ۱۵۰ تن رسیده است. مبتلایان باید برای مدت ده روز قرنطینه شوند.

بر اساس قوانین المپیک، هیچ ورزشکار یا تیمی به دلیل مثبت شدن نتیجه آزمایش کرونا «رد صلاحیت» نمی‌شود و برای عدم حضور خود در بازی‌ها عنوان «رقابت را آغاز نکرد» دریافت می‌کند.

هر ورزشکار یا تیمی که نتواند مسابقه دهد جای خود را به ورزشکار یا تیم واجد شرایط بعدی می‌دهد تا مسابقات طبق روال عادی ادامه پیدا کند.

XS
SM
MD
LG