لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۰۶

کاهش ۳۷ درصدی تعداد بینندگان مراسم افتتاحیه المپیک توکیو در آمریکا 


مراسم افتتاحیه بازی‌های المپیک توکیو
مراسم افتتاحیه بازی‌های المپیک توکیو

برآورد می‌شود که حدود ۱۷ میلیون نفر در آمریکا مراسم افتتاحیه بازی‌های المپیک توکیو را از طریق شبکه «ان‌‌بی‌سی» تماشا کرده‌اند. این مراسم به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا در ورزشگاهی خالی از تماشگر برگزار شد.

به گزارش آسوشیتدپرس، این در حالی است که تعداد بینندگان مراسم افتتاحیه بازی‌های المپیک ریو در سال ۲۰۱۶ در آمریکا بیش از ۲۶ میلیون نفر بود. به این ترتیب شمار بینندگان این مراسم در آمریکا به نسبت دوره قبل با ریزش شدیدی مواجه شد و حدود ۳۶ درصد کاهش یافت.

به گفته شرکت آماری «نیلسن»، آمار ۱۷ میلیونی امسال شامل بینندگانی است که مراسم افتتاحیه را یا بامداد جمعه به وقت آمریکا با پخش همزمان در تلویزیون یا اینترنت تماشا کردند، و یا جمعه شب شاهد پخش نسخه تدوین شده آن در شبکه ان‌بی‌سی بودند.

مراسم افتتاحیه بازی‌های المپیک توکیو
مراسم افتتاحیه بازی‌های المپیک توکیو

این شبکه آمریکایی قادر به ارائه آمار تفکیکی کامل از تعداد بینندگان پخش زنده و بازپخش مراسم نیست.

۲۶ میلیون بیننده‌های مراسم افتتاحیه المپیک ریو، شامل بیننده‌های تلویزیونی و اینترنتی بود. نه سال پیش شمار بینندگان مراسم افتتاحیه المپیک لندن در آمریکا بیش از ۴۰ میلیون نفر بود که این یک رکورد محسوب می‌شود.

به عقیده کارشناسان، با اطمینان نمی‌توان‌ گفت که شروع کُند و ناخوشایند بازی‌‌های المپیک توکیو که به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا با یک‌ سال تأخیر برگزار شده، دلیل کاهش شمار بینندگان تلویزیونی است.

تغییرات زیادی که در سال‌های اخیر در شیوه تماشای تلویزیون در آمریکا ایجاد شده است، و محبوبیت گزینه‌هایی اینترنتی موسوم به «استریمینگ» از عوامل موثر در کاهش شمار بینندگان اکثر برنامه‌های زنده تلویزیونی بوده است.

XS
SM
MD
LG