لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۴۵

فعالان: «پنج نفر» در حمله هوایی به مواضع گروه‌های مورد حمایت ایران در سوریه کشته شدند


تصویر از آرشیو
تصویر از آرشیو

تلویزیون دولتی سوریه و خبرگزاری «سانا» می‌گویند که سامانه‌های دفاع هوایی این کشور، در واکنش به «حملات هوایی اسرائیل» در جنوب حلب فعال شدند. این حملات دقایق پایانی دوشنبه شب صورت گرفت.

یک مقام ارتش سوریه گفته است که پدافند هوایی، موشکهایی را که به سمت منطقه السفیره پرتاب شدند، رهگیری و سرنگون کرد. این، منطقه‌ای است که اسرائیل بارها، حضور فزاینده نیروهای مورد حمایت ایران در آنجا را مورد هدف قرار داده است.

به گزارش «جروزالم پست»، کانال تلویزیونی لبنانی «المیادین» که نزدیک به ایران است ادعا کرد که هدف حملات یک کارخانه و مرکز تحقیقاتی بوده است.

نیروهای اپوزیسیون سوریه نیز می‌گویند در ادامه «حملات اسرائیل» در یک سال گذشته، پایگاه‌های سپاه پاسداران ایران و یک کارخانه تسلیحاتی هدف قرار گرفته است.

به نوشته هاآرتص، سازمان ناظر بر وضعیت حقوق بشر سوریه که نزدیک به فعالان مخالف دولت بشار اسد است و در لندن قرار دارد، گفت حمله به یک انبار تسلیحات متعلق به شبه نظامیان مورد حمایت ایران در جنوب حلب به کشته شدن پنج نفری که «برای سپاه پاسدارن کار می‌کردند» انجامید.

رامی عبدالرحمان، مدیر سازمان ناظر بر وضعیت حقوق بشر سوریه در گفتگو با شبکه العربیه مدعی شد دو نفر از کشته شده‌های این حمله سوری، و سه نفر دیگر یا لبنانی یا ایرانی بودند.

اسرائیل پیشتر گفته است که استقرار نظامی ایران در سوریه را تحمل نمی‌کند اما هنوز در رابطه با حمله اخیر واکنشی نشان نداده است.

XS
SM
MD
LG