لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۱۳

مدیر عامل «رایان‌ایر» جزییات نقشه بلاروس برای فرود آوردن اجباری هواپیمای این شرکت را توضیح داد


مایکل اولری، مدیر عامل «رایان‌ایر»
مایکل اولری، مدیر عامل «رایان‌ایر»

مایکل اولری، مدیر عامل شرکت هواپیمایی «رایان‌ایر»، در پارلمان بریتانیا حاضر شد تا شواهد مربوط به تغییر مسیر پرواز یک هواپیمای این شرکت را که از یونان به لیتوانی می‌رفت اما در پایتخت بلاروس فرود آمد، به قانون گذاران بریتانیایی ارائه دهد.

در پی این فرود خارج از برنامه، رومان پروتاسویچ، یک روزنامه‌نگار منتقد رییس جمهوری بلاروس که مسافر آن هواپیما بود توسط مقامات بلاروس بازداشت شد.

به گزارش خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، آقای اولری به قانونگذاران بریتانیایی گفت كنترل ترافیک هوایی مینسک به خدمه پرواز گفت اگر هواپیما وارد حریم هوایی لیتوانی شود «بمبی در آن منفجر خواهد شد».

به گفته آقای اولری، پس از فرود هواپیما، چند «فرد ناشناس» با دوربین فیلمبرداری وارد هواپیما شدند و تلاش کردند خدمه هواپیما را وادار کنند که بگویند هواپیما «داوطلبانه» به مینسک هدایت شده‌، اما آنها این درخواست را نپذیرفتند.

رومان پروتاسویچ، ۲۶ ساله، مدیر یک کانال محبوب تلگرام بود و از آن طریق به سازماندهی تظاهرات علیه الکساندر لوکاشنکو کمک می‌کرد. چندی پیش، ویدئوی اعترافات او از کانال دولتی «او ان تی» پخش شد که بنا بر اعلام اپوزیسیون بلاروس تحت اجبار صورت گرفته است.

XS
SM
MD
LG