لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۴۳

رهبر اپوزيسون روسیه پس از آنكه ظن مى رود مسموم شده باشد، در بيمارستان بستری شد


الکسی ناوالنی، کنشگر مخالف دولت در روسیه (نفر وسط)، به همراه همسرش در یک راهپیمایی به یاد بوریس نمتسوف، رهبر مخالفان، در مسکو. ۲۹ فوریه ۲۰۲۰
الکسی ناوالنی، کنشگر مخالف دولت در روسیه (نفر وسط)، به همراه همسرش در یک راهپیمایی به یاد بوریس نمتسوف، رهبر مخالفان، در مسکو. ۲۹ فوریه ۲۰۲۰

بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ سخنگوی الکسی ناوالنى رهبر اپوزيسيون در روسیه می گوید ناوالنى پس از آنكه به نظر مى رسد عمدا او را مسموم كرده باشند، در بیمارستانی در سیبری بسترى است و به دستگاه تنفس مصنوعى وصل شد.

«کیرا یارمیش» در رسانه های اجتماعی نوشت ناوالنی ۴۴ ساله در پروازی از شهر تومسک در سیبری به مقصد مسکو حالش به هم خورد و به زمین افتاد. هواپیما فرودی اضطراری در اومسک داشت و ناوالنى به سرعت به بیمارستان منتقل شد. منابع نزدیک به آقای ناوالنى از وخامت حال او خبر داده اند.

سخنگوی ناوالنی با اشاره به این که او پیش از پرواز تنها یک چای نوشیده بود در توییتر نوشت: «تصور ما این است که الکسی با چیزی که در چای او ریخته شده مسموم شده بود.» خانم یارمیش گفت پلیس به بیمارستان فراخوانده شده است و «پزشکان می گویند سم از طریق مایع داغ سریعتر جذب بدن می شود».

یارمیش این مسمومیت مشکوک در روز پنج شنبه را با رخداد سال پیش مقایسه کرد که ناوالنی در جریان یک بازداشت کوتاه مدت بیمار و به بیمارستان انتقال داده شد. یک دکتر به همسر الکسی ناوالنى گفته که او به مسمومیت با یک ماده شیمیایی ناشناخته واکنش آلرژیک شدید داشته است.

ناوالنی منتقد صریح ولادمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه است و برای سازماندهی اعتراض های ضد دولتی بارها بازداشت و زندانی شده است. او همچنین یک بنیاد غیرانتفاعی را برای افشای فساد دولتی در روسیه تاسیس کرده است.

XS
SM
MD
LG