لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۲۹

رسانه‌ها: جسد غلامرضا منصوری، قاضی فراری جمهوری اسلامی، در پایتخت رومانی پیدا شد


انتقال جسد قاضی منصوری در شهر بخارست
انتقال جسد قاضی منصوری در شهر بخارست

برخی رسانه‌ها روز جمعه از پیدا شدن جسد غلامرضا منصوری، قاضی فراری دستگاه قضایی جمهوری اسلامی، در بیرون هتلی در پایتخت رومانی خبر دادند.

خبرنگار رادیو فردا در بخارست می‌گوید مقام‌های مسئول این خبر را تایید کرده‌اند، اما هنوز جزئیات مربوط به نحوه مرگ این مقام قضایی ایرانی مشخص نیست.

گزارش‌های اولیه حاکی است که آقای منصوری از پنجره اتاقی در همان هتل به پایین افتاده است. مشخص نیست آیا او خود به پایین پریده یا وادار به پریدن شده است.

مطرح شدن نام این قاضی اجرائیات شهرستان لواسانات در دادگاه رسیدگی به اتهامات معاون اجرایی سابق قوه قضائیه، واکنشهای گسترده‌ای به دنبال داشته است.

اتهام غلامرضا منصوری، دریافت ۵۰۰ هزار یورو رشوه عنوان شده و نماینده دادستان پیشتر اعلام کرد این متهم به دلیل متواری بودن در دادگاه حاضر نشده است.

ایالات متحده بارها سوءمدیریت، فساد مالی نهادینه، و غارت دارایی‌های خدادادی ایران توسط وابستگان رژیم حاکم بر این کشور را محکوم کرده و آنها را از جمله عوامل اصلی مشکلات اقتصادی و مالی ایران و وضعیت نابسامان معیشتی و رفاهی مردم آن کشور دانسته است. از جمله چندی پیش مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در چند توئیت درباره مقام‌های جمهوری اسلامی گفته بود که آنها به جای کمک به مردم درگیر فساد شده‌اند.

XS
SM
MD
LG