لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۴۳

سه راکت در نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد منفجر شد 


شبه نظامیان مورد حمایت ایران در ورودی منطقه سبز بغداد
شبه نظامیان مورد حمایت ایران در ورودی منطقه سبز بغداد

به گفته نیروهای امنیتی عراق، اصابت سه راکت در حوالی و اطراف منطقه محافظت شده موسوم به «منطقه سبز» بغداد، پایتخت عراق که محل استقرار سفارت آمریکا است، خساراتی بر جای گذاشت.

به گزارش آسوشیتدپرس، پنجشنبه ۱۷ تیر دو موشک کاتیوشا در نزدیکی ساختمان امنیت ملی، ‌و در یک حیاط در داخل «منطقه سبز» سقوط کرد.

به گفته نیروهای امنیتی عراق، سومین راکت در منطقه مسکونی سقوط کرد و به یک خودروی غیرنظامی آسیب رساند.

این حمله پیش از طلوع آفتاب، و به دنبال دو حمله جداگانه به پایگاههای نیروهای آمریکایی در غرب عراق، و سوریه انجام شد، جایی که نیروهای ائتلاف به رهبری ایالات متحده مستقر هستند.

حمله پهپادی چهارشنبه در شرق سوریه در حالی خنثی شد که در اثر اصابت چهارده موشک به پایگاه هوایی عین‌الاسد در غرب عراق، دو نفر زخمی شدند.

این حملات همزمان با افزایش تنش میان نیروهای آمریکایی و گروه‌های مسلح مورد حمایت ایران، و در شرایطی انجام می‌شود که بغداد و واشنگتن در حال مذاکره برای زمان‌بندی خروج نیروهای آمریکایی از عراق هستند.

آمریکا، شبه نظامیان مورد حمایت ایران را مسئول حملاتی می‌داند که بیشتر آنها راکتی هستند، و نظامیان آمریکایی را در بغداد و سایر پایگاههای نظامی این کشور در سراسر عراق مورد هدف قرار داده است.

اخیرا این حملات پیچیده‌تر شده است، و شبه نظامیان مورد حمایت ایران از پهپاد برای حمله به نیروهای آمریکایی استفاده می‌کنند.

سرهنگ وین مارتو، سخنگوی نیروهای ائتلاف تحت رهبری آمریکا پنجشنبه گفت که این حملات «اقدام مقامات عراقی، حاکمیت قانون، و حاکمیت ملی عراق را تضعیف می‌کند.»

XS
SM
MD
LG