لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۴

سناتور اسکات: چین در روند تولید واکسن کرونا خرابکاری می‌کند


سناتور ریک اسکات
سناتور ریک اسکات

ریک اسکات، نماینده جمهوری‌خواه ایالت فلوریدا در سنای آمریکا، گفت شواهدی در دست است که نشان می‌‌دهد چین مشغول خرابکاری یا به تعویق انداختن ساخت ویروس کرونا از سوی کشورهای غربی است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، سناتور اسکات گفت: «ما باید این واکسن را بسازیم. متاسفانه شواهدی در دست داریم که نشان می‌دهد چین کمونیست تلاش می‌کند در آن خرابکاری کرده و یا سرعت آن را کمک کند.»

سناتور اسکات افزود: «چین نمی‌خواهد ما ... [در ساخت واکسن] اول باشیم. آنها تصمیم گرفته‌اند دشمن مردم آمریکا، و به نظر من [دشمن] دموکراسی در سرتاسر جهان باشند.»

کاندولیزا رایس، از وزیران خارجه پیشین ایالات متحده، هم پیشتر به ایران نسبت به سوءاستفاده تبلیغاتی از اعتراضات آمریکا هشدار داد.

خانم رایس روز یکشنبه در گفت‌و‌گو با برنامه «فیس دِ نیشن» شبکه تلویزیونی سی‌بی‌اس در پاسخ به پرسشی در مورد دیدگاه او در ارتباط با گزارش‌هایی مبنی بر سوءاستفاده دولت‌های ایران، چین، و روسیه از تصاویر اتفاقی که برای جرج فلوید افتاد و آن چه امروز در خیابان‌های شهرهای آمریکا روی می‌دهد، جهت دستیابی به اهداف تبلیغاتی‌شان، گفت: «این [اعتراضات آمریکا] همانند جنبش سبز در ایران، که شما طی آن مردم را به خاطر مخالفت با حکومت مذهبی‌‌تان کشتید، نیست.»

XS
SM
MD
LG