لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۲

رئیس جمهوری آمریکا از مناطق طوفان‌زده لوئیزیانا بازدید کرد


جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، در حال گفت‌وگو با ساکنان محله‌ای در شهر طوفان‌زده لاپلاس، لوئیزیانا
جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، در حال گفت‌وگو با ساکنان محله‌ای در شهر طوفان‌زده لاپلاس، لوئیزیانا

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، جمعه ١٢ شهریور، طی بازدیدی از مناطق آسیب‌دیده لوئیزیانا و ملاقات با مقامات محلی و ایالتی، از گستره تخریب آگاهی یافت و خطاب به ساکنان گفت دولت از آنان حمایت خواهد کرد.

آقای بایدن اظهار داشت دولت مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار را به صورت چِک‌های ۵۰۰ دلاری در میان افراد نیازمند توزیع کرده است تا آنان را از کمک‌های اولیه بهره‌مند سازد.

بسیاری از ساکنان ضمن استقبال گرم از آقای بایدن که پیراهنی ساده بر تن و چکمه برپا داشت، با او عکس گرفتند. رئیس جمهوری آمریکا تأکید کرد که چنین تخریبی نمایانگر اهمیت مقابله با تغییرات اقلیمی است.

طوفان گرمسیری سهمگین «آیدا» که از روز یکشنبه گذشته ایالت‌های جنوبی لوئیزیانا می‌سی‌سی‌پی و آلاباما را درهم کوبید، دست‌کم ۱۴ کشته تنها در این مناطق برجای گذاشته است. شهر نیواورلئان در لوئیزیانا که بارها آماج بلایای طبیعی بوده است، این بار نیز در مسیر طوفان ویرانگر «آیدا» قرار گرفت.

طوفان برق سراسر نیواورلئان را قطع کرد و بسیاری از ساکنان شهر وادار به ترک خانه‌هایشان شدند. باد شدید این طوفان سقف‌ خانه‌ها و درختان را از جا کند و خیابان‌ها را به رودخانه تبدیل کرد.

بنا بر برآورد کمیسیون خدمات عمومی در لوئیزیانا، بیش از ۸۰۰ هزار واحد مسکونی و اماکن کسب‌وکار در جنوب شرقی آن ایالت روز جمعه همچنان بدون جریان برق بودند. این در حالی است که در روزهای نخست طوفان حدود یک میلیون و یکصد هزار نفر بی‌بهره از جریان برق بودند.

XS
SM
MD
LG