لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۴۱

برق بیش از ۱ میلیون مشتری در پی طوفان «آیدا» قطع شد


لوئیزیانا در پی طوفان آیدا - دوشنبه ۸ شهریور ۱۴۰۰
لوئیزیانا در پی طوفان آیدا - دوشنبه ۸ شهریور ۱۴۰۰

طوفان دریایی «آیدا» که شدت باد‌های آن کاهش یافته است، صبح دوشنبه ۸ شهریور (۳۰ اوت) شهر نیواورلئان و مناطق اطراف آن را در معرض باران و سیلاب‌های شدید قرار داد. این طوفان همچنان قابلیت تخریبی بالایی دارد.

اداره ملی طوفان دریایی آمریکا گفت آیدا باعث افزایش خطرناک بادهای شدید و زیان‌بخش و سیل ناگهانی در مناطق جنوب شرقی ایالت لوئیزیانا و جنوب می‌سی‌سی‌پی شده است.

شرکت برق منطقه‌ای که برق مورد نیاز لوئیزیانا را تامین می‌کند روز یکشنبه در بیانیه خود گفت در اثر شدت «آیدا» هر هشت خط فشار قوی انتقال برق به این ایالت قطع شده‌اند.

پایگاه خبری محلی نولا گزارش داد که برق شهر نیواورلئان کاملا قطع شده و تعمیر آن روزها بلکه بیشتر وقت خواهد گرفت، زیرا یکی از برج‌های تامین‌کننده برق شهر، به رودخانه می‌سی‌سی‌پی سقوط کرده است.

قطع برق بخش‌هایی از ایالت می‌سی‌سی‌پی را نیز در بر می‌گیرد. در مجموع برق بیش از یک میلیون مشتری در دو ایالت قطع شده است.

امدادگران با صدها قایق و هلیکوپتربرای رسیدن به افرادی که به خاطر سیل در خانه‌هایشان گیر کرده‌اند عازم مناطق آسیب دیده شدند و کارکنان برق نیز در هوای گرم وشرجی تابستان موفق شدند تا بخشی از شبکه برق را تعمیر کنند.

مرکز ارتباطات اضطراری شهر نیواورلئان، صبح دوشنبه در توئیتر اعلام کرد که نظام اورژانس تلفنی شهر، قطع شده است. این بیانیه حاکی است که شماره تلفن ۹۱۱ با مشکل فنی روبرو شده و شهروندان باید در موقعیت‌های اضطراری به نزدیک‌ترین مرکز آتش‌نشانی یا افسر پلیس، مراجعه کنند.

در همین حال اولین مرگ ناشی از طوفان گزارش شده است. مرکز ملی طوفان روز دوشنبه گزارش داد که «آیدا» با سرعت ۹۵ کیلومتر در ساعت حرکت کرده است.

XS
SM
MD
LG