لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۵۶

تاکید رئیس جمهوری آمریکا بر تعهد دولتش نسبت به گسترش همکاری با اتحادیه اروپا و کشورهای عضو ناتو


پرزیدنت بایدن و امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه، در حاشیه اجلاس گروه هفت در کورنوال، بریتانیا، ٢٢ خرداد ١٤٠٠. (منبع: رویترز)
پرزیدنت بایدن و امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه، در حاشیه اجلاس گروه هفت در کورنوال، بریتانیا، ٢٢ خرداد ١٤٠٠. (منبع: رویترز)

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، روز شنبه ٢٢ خرداد در دیدار با امانوئل مکرون، همتای فرانسوی‌ خود، در حاشیه اجلاس گروه هفت که به میزبانی بریتانیا در حال برگزاری است، بر تعهد دولتش به گسترش همکاری با اتحادیه اروپا و کشورهای عضو ناتو تاکید کرد.

رئیس جمهوری ایالات متحده در گفت‌وگو با پرزیدنت مکرون، ضمن بازگو کردن شعار بازگشت آمریکا به عرصه جهانی، اتحادیه اروپا و سازمان پیمان آتلانتیک شمالی موسوم به «ناتو» را نهادهای نیرومندی عنوان کرد.

آقای بایدن همچنین از همراهی و همسویی فرانسه با آمریکا قدردانی کرد.

در این دیدار، امانوئیل مکرون نیز با قدردانی از حمایت واشنگتن از اتحادیه اروپا و ناتو، خطاب به رئیس جمهوری آمریکا گفت: «می‌خواهم از صحبت‌های دیروز و امروز شما درباره ضرورت مقابله با همه‌گیری کووید-۱۹ قدردانی کنم. ما باید از این پس با تغییرات زیادی کنار بیاییم و با بحران‌های پیش رو مانند تغییرات اقلیمی مقابله کنیم. و برای موفقیت، به همکاری یکدیگر نیازمندیم.»

توقفگاه بعدی رئیس جمهوری آمریکا بروکسل، مقر اتحادیه اروپا و سازمان پیمان نظامی ناتو، است. آقای بایدن قرار است طی حضورش در پایتخت بلژیک، با رهبران و سران کشورهای عضو این دو نهاد دیدار و گفتگو کند.

XS
SM
MD
LG