لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۱۷

 کتاب «عشق در عصر کودتا» نوشته مرجان کمالی با همکاری موژان مارنو هنرمند ایرانی‌تبار سریال می‌شود


موژان مارنو
موژان مارنو

نشریه هنری «ددلاین» از تولید سریال جدیدی بر اساس یکی از کتاب‌های پرفروش مرجان کمالی، نویسنده ایرانی آمریکایی، خبر داد.

عنوان انگلیسی کتاب «لوازم التحریر فروشی» (The Stationary Shop) است که در ایران با عنوان «عشق در عصر کودتا» به زبان فارسی ترجمه شده است.

این سریال به سفارش شبکه «اچ‌بی‌او» و با همکاری پرنتیس پنی نویسنده، تهیه‌کننده و کارگردان آمریکایی، موژان مارنو نویسنده و بازیگر ایرانی‌تبار، و مرجان کمالی ساخته می‌شود.

موژان مارنو، هنرمند آمریکایی ایرانی‌تبار که سابقه بازی در مجموعه‌هایی مانند «خانه‌پوشالی» و «لیست سیاه» را در کارنامه حرفه‌ای خود دارد، فیلمنامه قسمت آزمایشی یا «پایلوت» این سریال را می‌نویسد.

هنوزاطلاعات بیشتری درباره سایر عوامل و دست‌اندرکاران این پروژه هنری منتشر نشده است.

مرجان کمالی از نویسندگان ایرانی‌تباری است که کتاب‌های خود را به زبان انگلیسی می‌نویسد، و معمولا آثارش به نوعی، زندگی ایرانیان مهاجر را بازتاب می‌دهد.

«عشق در عصر کودتا» در سال ۲۰۱۹ منتشر شد و یکی از کتاب‌های موفق این نویسنده ایرانی‌تبار محسوب می‌شود.

داستان این کتاب درباره رویا و بهمن، دو جوان ایرانی، است که در دوران کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ عاشق هم هستند، ولی حوادث غیرمنتظره مرتبط با کودتا مانع ازدواج آنها می‌شود و به ناچار مسیرهای متفاوتی را در زندگی انتخاب می‌کنند.

رویا و بهمن شصت سال بعد به صورت اتفاقی در آمریکا دوباره ملاقات می‌کنند، و این فرصتی است برای مرور خاطرات گذشته و بررسی و کشف دلایلی که منجر به شکست عشق آنها و این جدایی تلخ شده است.

سریال در چهارچوب داستانی عاشقانه، برخی از رویدادهای سیاسی، اجتماعی، و تاریخی ایران را نیز روایت می‌کند.

XS
SM
MD
LG