لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۱۸

مایک پمپئو در واکنش به تحریم جدید علیه چین: از همه می‌خواهیم اقدام حزب کمونیست چین در نقض فاجعه‌بار حقوق بشر را محکوم کنند


مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا
مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، پس از اعلام تحریم‌های جدید آمریکا علیه چین، از تمامی کشورها خواست به آمریکا پیوسته و نقض گسترده حقوق بشر توسط حزب کمونیست چین را محکوم کنند.

آقای پمپئو روز جمعه دهم مرداد ماه در بیانیه‌ای گفت: «تحریم‌های امروز، تازه‌ترین اقدام دولت ایالات متحده آمریکا در راستای جلوگیری از نقض حقوق بشر در ناحیه ژین‌ژیانگ است. ما از تمامی کشورها می‌خواهیم به ما پیوسته و نقض فاجعه‌بار حقوق بشر توسط حزب کمونیست چین علیه شهروندان خودش، که بر خانواده‌های بیشماری در سرتاسر جهان تاثیر می‌گذارد، را محکوم کنند.»

وزیرخارجه آمریکا گفت: «ایالات متحده در تاریخ نهم ژوئیه چن کوانگو، دبیر اول کنونی حزب در سازمان شبه‌نظامی سپاه تولید و آبادانی ژین‌ژیانگ، که زیرمجموعه حزب کمونیست چین است، را به خاطر رابطه‌اش با موارد نقض جدی حقوق بشر در ژین‌ژیانگ تحریم کرده بود. ... آمریکا امروز این سازمان شبه‌نظامی را به فهرست تحریم‌ها اضافه کرد.»

مایک پمپئو همچنین گفت که شمار دیگری از مقام‌های «سپاه تولید و سازندگی ژین‌ژیانگ» نیز طبق قانون بشردوستانه جهانی مگنیتسکی، به تحریم‌ها اضافه شده‌‌اند.

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری ایالات متحده (اوفَک) یک نهاد دولتی چین و دو تن از مقام‌های فعلی و سابق آن کشور را در ارتباط با نقض جدی حقوق اقلیت‌های قومی در استان ژین‌ژیانگ تحت تحریم قرار داد.

XS
SM
MD
LG