لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۴۴

دست کم ۴۵ نفر در سقوط یک هواپیمای نظامی در فیلیپین کشته شدند


محل سقوط هواپیمای ترابری نیروی هوایی فیلیپین - ۴ ژوئیه ۲۰۲۱
محل سقوط هواپیمای ترابری نیروی هوایی فیلیپین - ۴ ژوئیه ۲۰۲۱

دست کم ۴۵ نفر در سانحه سقوط یک هواپیمای نیروی هوایی فیلیپین، که بدترین فاجعه هوایی نظامی کشور در ۳۰ سال گذشته است، کشته شدند. خبرگزاری فرانسه با اعلام این خبر می‌گوید در این سانحه ۵۰ نفر نیز مجروح شده‌‌اند.

هواپیمای لاکهید سی-۱۳۰ حامل ۹۶ نفر از نیروهای نظامی بود که برای انجام عملیات ضد شورش عازم استان سولو در جنوب فیلیپین بودند. رویترز نیز گزارش داده است، این هواپیما نتوانست بر روی باند هواپیما فرود بیاید و در جریان این سانحه سانحه آتش گرفت.

ارتش فیلیپین، در نبردی طولانی با شبه‌نظامیان اسلامگرا از جمله گروه «ابو سیاف» قرار دارد. ارتش فیلیپین در بیانیه‌ای گفت اجساد ۲۹ نفر بدست آمده است و ۵۰ نفر نیز به بیمارستان منتقل شده اند.

به گزارش آسوشیتدپرس، ۴۲ نظامی و ۳غیرنظامی در سقوط هواپیما کشته شده اند. پیشتر گزارش شده‌ بود چند غیرنظامی روی زمین کشته و مجروح شده اند.

مقامات در جستجوی ۱۷ نفر دیگر هستند که در این سانحه ناپدید شدند. گزارش شده است که برخی از سربازان پیش از سقوط هواپیما، از آن بیرون پریدند.

یک سخنگوی ارتش گفته است نشانه‌ای از حمله به این هواپیما دیده نمی‌شود اما تحقیقات ادامه دارد.

نیروی نظامی فیلیپین، پیشتر با اشاره به این که هنوز امید برای پیدا کردن نجات‌یافتگان وجود دارد، در بیانیه ای گفت که جسد ۲۹ نفر (هنگام انتشار این بیانیه) در محل حادثه پیدا شده و ۵۰ سرنشین به بیمارستان منتقل شده اند، ولی اطلاعی از ۱۷ نفر دیگر هنوز در دست نیست.

XS
SM
MD
LG