لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۲

کره شمالی دفتر ارتباطات خود با کره جنوبی را «منفجر» کرد


این انفجار چند ساعت پس از آن صورت گرفت كه کره شمالی بار دیگر کره جنوبی را تهدید نظامی کرده بود.
این انفجار چند ساعت پس از آن صورت گرفت كه کره شمالی بار دیگر کره جنوبی را تهدید نظامی کرده بود.

کره شمالی تایید کرد که این کشور روز سه شنبه ۲۷ خردادماه دفتر ارتباطات با کره جنوبی را منفجر کرده است.

آسوشیتدپرس گزارش داد که خبرگزاری رسمی پیونگ یانگ این خبر را تایید کرده است اما این خبرگزاری جزئیات بیشتری از چگونگی انجام انهدام این دفتر شرح نداده و تنها اعلام کرده است که این ساختمان با « یک انفجار وحشتناک ویران شده است.»

این انفجار چند ساعت پس از آن صورت گرفت كه کره شمالی بار دیگر کره جنوبی را تهدید نظامی کرده بود.

همچنین وزارت اتحاد سئول نیز اعلام کرد که ساختمان دفتر ارتباطات دو کره در نزدیکی شهر مرزی کائه‌سونگ ساعت ۲:۴۹ بعدازظهر به وقت محلی منهدم شده اما جزئیات بیشتری نداده است.

عکس‌های منتشر شده در خبرگزاری یون‌هاپ کره جنوبی دود ناشی از این انفجار در مجموعه‌ای از ساختمان‌ها را نشان می دهد که در حال افزایش است.

تنش ها بین کره شمالی و کره جنوبی پس از آن بالا گرفت که کره شمالی روز سه‌شنبه ۲۰ خرداد ماه اعلام کرد که تمامی خطوط ارتباطی با کره جنوبی را قطع می‌کند. کره شمالی پیش از این تهدید کرده بود که اگر کره جنوبی از ارسال اعلامیه‌ها و برگه‌های تبلیغاتی به همسایه شمالی خود جلوگیری نکند، روابط قطع خواهد شد.

در پی این تهدیدها، کره جنوبی روز یکشنبه ۲۵ خرداد جلسه شورای امنیت ملی تشکیل داد و در بیانیه‌‌هایی جداگانه از کره شمالی خواست تا به پیمان‌ نظامی بین دو کره احترام بگذارد.

آسوشیتدپرس نوشت که برخی از کارشناسان معتقدند کره شمالی با این اقدامات ناامیدی خود را ابراز می کند زیرا سئول به دلیل تحریم های تحت رهبری ایالات متحده قادر به از سرگیری پروژه های اقتصادی مشترک با کره شمالی نیست.

XS
SM
MD
LG