لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۵

کره شمالی خطوط ارتباطی با کره جنوبی را قطع می‌کند


عکس آرشیوی است
عکس آرشیوی است

کره شمالی روز سه‌شنبه ۲۰ خرداد ماه اعلام کرد که تمامی خطوط ارتباطی با کره جنوبی را قطع می‌کند. کره شمالی پیش از این تهدید کرده بود که اگر کره جنوبی از ارسال اعلامیه‌ها و برگه‌های تبلیغاتی به همسایه شمالی خود جلوگیری نکند، روابط قطع خواهد شد.

به گزارش رویترز، مقامات ارشد کره شمالی، از جمله خواهر کیم‌ جونگ اون، رهبر کره شمالی، تصمیم گرفتند که «اقدامات اتخاذ شده در قبال کره جنوبی باید کاملاً تغییر یافته و مانند یک دشمن با آن‌ها برخورد شود.»

براساس گزارش رسانه‌های دولتی کره شمالی، این کشور به عنوان اولین اقدام در جهت قطع رابطه با سئول، از ظهر روز سه‌شنبه اقدام به قطع هرگونه ارتباط با کره جنوبی و انسداد خطوط ارتباطی در دفاتر وابستگان نظامی و دفاتر ریاست‌جمهوری خواهد کرد.

همچنین سخنگوی وزارت دفاع کره جنوبی در این‌باره گفت که مقامات کره شمالی صبح سه‌شنبه به تماس روزمره با این دفاتر و نیز تماس‌های انجام شده از طریق خطوط ویژٰه نظامی پاسخ نداده‌اند. صبح دوشنبه نیز در اقدامی که از سال ۲۰۱۸ سابقه نداشت کره شمالی به تماس‌های کره جنوبی پاسخ نداده بود؛ هر چند بعد از ظهر آن روز به یک تماس کره جنوبی پاسخ داد.

XS
SM
MD
LG