لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۱۳

بیشتر موارد جدید کووید۱۹ و بستری شدن ناشی از آن در آمریکا در میان جوانان بزرگسال دیده شده است


چند مرد جوان در حال خواندن تابلوی ضوابط ایمنی کووید ۱۹ هستند - میامی، فلوریدا - ۲۷ مارس ۲۰۲۱
چند مرد جوان در حال خواندن تابلوی ضوابط ایمنی کووید ۱۹ هستند - میامی، فلوریدا - ۲۷ مارس ۲۰۲۱

بخش انگلیسی صدای آمریکا - روشل والنسکی، مدیر مرکز کنترل و پیگشیری بیماری ایالات متحده، روز جمعه گفت، موارد جدید کووید۱۹ و بستری شدن در بیمارستان‌ها در آمریکا همچنان روز به افزایش است و علت آن بیمار شدن بزرگسالانی است که هنوز واکسینه نشده‌اند.

در طول یک جلسه خبری مجازی با تیم کووید۱۹ کاخ سفید، خانم والنسکی اشاره کرد که طی هفت روز گذشته تعداد موارد کووید۱۹ به طور متوسط دو درصد و تعداد افرادی که به خاطر این بیماری بستری شده‌اند هفت درصد افزایش یافته است.

وی توضیح داد که بیشتر موارد جدید بیماری در بین بزرگسالان زیر ۵۵ سال که هنوز واکسینه نشده اند مشاهده شده است. خانم والنسکی همچنین به کاهش موارد بستری شدن افراد بالای ۶۵ سال اشاره کرد و گفت که این امر اهمیت واکسینه شدن را نشان می‌دهد، چرا که بسیاری از سالمندان آمریکایی واجد شرایط دریافت واکسن کووید۱۹ هستند و بخش بزرگی از آنها واکسینه شده‌اند.

دکتر آنتونی فاوچی، مشاور ارشد پزشکی پرزیدنت جو بایدن، برای تشویق بیشتر مردم به واکسینه شدن، مسئله عدم اعتماد برخی از افراد به واکسنی که به سرعت تهیه و تولید شده است را به میان آورد و گفت که در تولید این واکسن‌ها، از سال‌ها پژوهش و مطالعات قبلی استفاده شده است.

وی گفت: «نکته مهم این است که تولید این واکسن در ۱۱ ماه اتفاق نیافتاد. بلکه نتیجه یک رویکرد چند رشته‌ای بود … که ده‌ها سال پیش از شروع همه‌گیری کووید۱۹ در جریان بود.»

XS
SM
MD
LG