لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۱۱

جو بایدن و باراک اوباما در یک ویژه برنامه تلویزیونی مردم آمریکا را به واکسینه شدن تشویق کردند


جو بایدن و باراک اوباما
جو بایدن و باراک اوباما

پرزیدنت جو بایدن و باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق آمریکا، به همراه شماری از چهره‌های مشهور جهان هنر و سرگرمی در یک ویژه برنامه یک ساعته که عصر یکشنبه ۲۹ فروردین از شبکه ان‌بی‌سی پخش شد، مردم آمریکا را به واکسینه شدن تشویق کردند و به آنها نسبت به ایمن بودن واکسن‌ها اطمینان دادند.

به گزارش سی‌ان‌ان، در این رویداد که با عنوان «آستین‌های خود را بالا بزنید» برگزار شد، پرزیدنت بایدن گفت که واکسیناسیون یکی از «مهم‌ترین کارهایی است که می‌توانید برای محافظت از خود در برابر کووید۱۹ - از جمله در برابر سویه‌های جهش یافته‌‌ای که می‌بینیم - انجام دهید.»

رئیس جمهوری آمریکا افزود: «اگر تصمیم دارید که واکسینه شوید، لطفاً این کار را انجام دهید.»

در بخش دیگری از این ویژه برنامه دکتر آنتونی فاوچی، کارشناس ارشد بیماری‌های عفونی آمریکا، با متیو مک‌کانهی، بازیگر آمریکایی، در مورد پروتکل‌های ایمنی سفت و سختی که در تولید واکسن کووید۱۹ دنبال ‌شده است، صحبت کرد.

دکتر فاوچی در مورد سرعت ساخت و تولید واکسن کرونا گفت که این کار به صورت سر هم بندی شده و به قیمت زیر پا گذاشتن ایمنی «انجام نشد. این فقط بازتابی از علم فوق‌العاده بود.»

این ویژه برنامه تلویزیونی شب قبل از اعلام این که تمام شهروندان آمریکایی بالای ۱۶ سال واجد شرایط دریافت واکسن ویروس کرونا هستند، پخش شد. سی‌یرا، خواننده آمریکایی، و همسرش راسل ویلسون، بازیکن لیگ ملی فوتبال آمریکا، مجریان این ویژه برنامه بودند.

یک مقام دولتی آمریکا به سی‌ان‌ان گفت که کاخ سفید برای افزایش آگاهی درباره واجد شرایط بودن این افراد به دریافت واکسن، قرار است از روز دوشنبه یک کارزار رسانه‌ای را آغاز کند.

این برنامه‌های آگاهی‌بخشی از طریق شوهای تلویزیونی و مصاحبه، بیشتر حوزه های خاص در آمریکا، از جمله جوامع سیاه پوستان و لاتین‌تبار، و روستاها را هدف قرار خواهند داد.

از امروز، دوشنبه ۱۹ آوریل (۳۰ فروردین)، تمام افراد بالای ۱۶ سال در آمریکا می‌توانند برای واکسینه شدن ثبت‌نام کنند.

XS
SM
MD
LG