لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۱

رسانه‌ها: نمایندگان اسرائیل و حماس در گفتگوهای قاهره برای مبادله زندانیان به توافق نرسیدند


نیروهای امنیتی اسرائيل در اورشلیم - آرشیو
نیروهای امنیتی اسرائيل در اورشلیم - آرشیو

روزنامه تایمز اسرائيل می‌گوید که اسرائيل و حماس نتوانستند در مذاکرات مربوط به تبادل زندانیان در قاهره که با میانجی‌گری مصر برگزار شد، پیشرفت کنند.

به نوشته این روزنامه و به نقل از رسانه های عبری در روز پنجشنبه ۱۰ تیر، هیاتی از اسرائيل پس از عدم پیشرفت در مذاکرات، از قاهره بازگشته است. چنین توافقی موجب می شد که دو غیرنظامی اسرائيلی و بقایایی دو سرباز اسرائیلی، از غزه به اسرائيل بازگردد. این روزنامه به نقل از والانیوز نوشته است که حماس اصرار داشته است که زندانیان فلسطینی محکوم در پرونده های قتل اسرائیلی‌ها آزاد شوند. طبق گزارش تایمز اسرائيل، قرار است کابینه امنیتی این مسئله را بررسی کند.

پیشتر روزنامه جروزالم پست در گزارشی با اشاره به خبری از کان‌نیوز اعلام کرد دولت مصر میزبان هیات‌هایی از اسرائیل و حماس است.

این گزارش که روز چهارشنبه نهم تیر منتشر شده می‌گوید اعضای ارشد گردان‌های عزالدین قسام، شاخه نظامی حماس، برای گفت‌وگو با مقامات امنیتی مصر و معاوضه احتمالی زندانیان با اسرائیل، وارد قاهره شدند.

بر اساس این گزارش، این در حالی است که همزمان، هیات امنیتی اسرائیل با حضور یارون بلوم، هماهنگ‌کننده امور اسیران جنگی و مفقودان، و نمرود گاز، از مقامات ارشد نیروهای دفاعی اسرائیل، در مصر حضور دارند.

این گزارش می‌گوید مقامات مصری مذاکراتی جداگانه با دو طرف خواهند داشت تا متعاقب آتش‌بس پس از درگیری ۱۱ روزه میان اسرائیل و حماس، احتمال مبادله زندانیان را بررسی کنند.

XS
SM
MD
LG