لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۸

ادامه تجمعات صنفی و کارگری در برخی از شهرهای ایران


اعتراضات کارگران در ایران - آرشیو
اعتراضات کارگران در ایران - آرشیو

اعتراض چندین نهاد صنفی و کارگری در برخی استان های ایران به وضعیت بدمعیشیتی و عدم رسیدگی به معوقات مزدی و حقوقی ادامه دارد. در همین حال برخی کارگران هفت تپه در سیزدهمین روز اعتصاب خود، در حمایت از اعتراضات خوزستان راهپیمایی کردند.

روز یکشنبه ۳ مرداد تعدادی از کارگران مخابرات روستایی منطقه همدان در اعتراض به پرداخت نشدن معوقات مزدی و مشکلات بیمه‌ای مقابل این اداره تجمع کردند.

روز شنبه نیز گروه‌هایی از کارگران مخابرات استانهای چهار محال بختیاری و آذربایجان شرقی، نسبت به عدم رعایت همسان‌سازی حقوق و اجرای مفاد کامل قانون کار، در مقابل ادارات مرکزی استانها تجمعاتی اعتراضی برگزار کردند.

امروز شماری از بازنشستگان فولاد شهرهای اصفهان و اهواز نیز در اعتراض به وضعیت بدمعیشتی مقابل ساختمان کانون‌های بازنشستگی این شهرها تجمع کردند و خواستار رساندن مستمری‌ها به «خط فقر حداقلی»، درمان رایگان و اصلاح احکام همسازی حقوق شدند.

در همین حال برخی کارگران معترض هفت تپه نیز بار دیگر حمایت خود را از اعتراضات خوزستان اعلام کردند، آنها هچنین در جریان راهپیمایی خود شعار «درود بر کارگر، مرگ بر ستمگر» سر دادند.

روزبه بوالهری، خبرنگار رادیو فردا درباره تداوم اعتصاب کارگران هفت تپه گفت: «در شرایط فعلی در حالی که خلع ید هم اعلام شد ما دیدیم که جریان آب و یا حق آبه برای مدتی بسیار کاهش یافت و حتا قطع شد و بعد از اعتراض‌های بسیار حق آبه تامین شد ولی کارگران و نمایندگان آنها می‌گویند وسعت زمین‌های کشاورزی به نسبت سال گذشته باز هم کمتر خواهد بود و آنها دولت را مقصر می‌دانند و آنها می‌گویند چون امید اسدبیگی خلع ید شده آنها در صدد انتقام هستند.»

به دنبال کاهش قدرت خرید کارگران، بازنشستگان، معلمان، و سایر قشرهای کم درآمد در سالهای گذشته گزارش‌های زیادی از تجمعات اعتراضی برای حق برخورداری از معیشت مناسب منتشر شده است.

XS
SM
MD
LG