لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۲

اعتراضات صنفی و کارگری در چندین شهر ایران ادامه دارد


اعتراضات کارگران در ایران - آرشیو
اعتراضات کارگران در ایران - آرشیو

بنا بر ویدیوها و اخبار منتشر شده در فضای مجازی اعتراضات صنفی و کارگری در شهرهای مختلف ایران کماکان ادامه دارد و کارگران معترض خواستار رسیدگی به مطالبات خود شده‌اند.

کارگران نیشکر هفت تپه روز شنبه ۲ مرداد ماه در دوازدهمین روز اعتراضات خود در محوطه این مجتمع با سر دادن شعارهایی مانند «کارگر هفت تپه اتحاد اتحاد» دست به تجمع و راهپیمایی زدند. کارگران هفت تپه از جمله خواستار پرداخت شدن حقوق معوقه‌‌شان، بازگشت همکاران اخراجی‌‌شان، و تعیین تکلیف شرکت پس از لغو واگذاری به بخش خصوصی هستند.

دوازدهمین روز اعتصاب عمومی و اعتراض کارگران هفت تپه
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:00:27 0:00

از سوی دیگر،‌ گروه‌هایی از کارگران مخابرات استان‌های چهار محال بختیاری و آذربایجان شرقی نسبت به عدم رعایت همسان‌سازی حقوق و اجرای مفاد کامل قانون کار، در مقابل ادرات مرکزی استان‌ها تجمعات اعتراضی برگزار کردند.

امروز همچنین رییس انجمن صنفی نانوایان مشهد در ادامه اعتراضات به سطح پایین دستمزد و وضعیت بد معیشتی، در نامه‌ای به اتحادیه نانوایان مشهد خواستار رسیدگی به مطالبات صنف نانوایان مشهد شد تاکید کرد،‌ اگر تا پایان وقت اداری روز شنبه نسبت به وضعیت دستمزد کارگران تجدیدنظر نشود کف مزد را همان پیشنهاد اتحادیه و دستمزد تعیین شده از سوی شورای عالی کار را به عنوان سقف دریافتی درنظر خواهد گرفت.

XS
SM
MD
LG