لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۵۰

یک جانباز جنگ در کرمانشاه که اقدام به خودسوزی کرده بود، جان باخت


 جهانگیر آزادی میان‌کوهی جانباز جنگ ایران و عراق در مقابل بنیاد شهید کرمانشاه خودسوزی کرد
جهانگیر آزادی میان‌کوهی جانباز جنگ ایران و عراق در مقابل بنیاد شهید کرمانشاه خودسوزی کرد

یک جانباز جنگ ایران و عراق پس از خودسوزی در مقابل بنیاد شهید کرمانشاه و انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داد.

تصاویری از خودسوزی این جانباز جنگ به نام «جهانگیر آزادی میان‌کوهی» در مقابل بنیاد شهید کرمانشاه روز یکشنبه ۱۸ خردادماه منتشر شد. ساعتی بعد از انتشار این تصاویر هم اعلام شد که این فرد بعد از انتقال به بیمارستان جان باخته است. این جانباز دارای سه فرزند بوده و گزارش شده که درخواست ۸میلیون تومان وام از بنیاد شهید کرمانشاه داشته است.

به گزارش رسانه های داخل ایران، هادی عسگری مدیرکل بنیاد شهید استان کرمانشاه درخواست وام آقای میان‌کوهی را تایید کرده ولی مدعی شد که «این جانباز دارای اختلافات خانوادگی» بوده است.

اقدام به خودسوزی از سوی بازماندگان آسیب دیده از جنگ ایران و عراق بی سابقه نیست و در حالی این خودسوزی‌ها در ایران ادامه دارد که علاوه بر نهادهای زیر مجموعه سازمان‌های نظامی، بنیاد شهید، و امور ایثارگران نیز مسئول رسیدگی به مشکلات این افراد است و از بودجه دولتی بهره می برد. با این حال، هر از چند گاهی خبر تجمع خانواده های جانبازان در اعتراض به رسیدگی نشدن به مشکلاتشان منتشر می شود.

ایالات متحده بارها سوءمدیریت، فساد مالی نهادینه، و غارت دارایی‌های خدادادی ایران توسط وابستگان رژیم حاکم بر این کشور را محکوم کرده و آنها را از جمله عوامل اصلی مشکلات اقتصادی و مالی ایران و وضعیت نابسامان معیشتی و رفاهی مردم آن کشور دانسته است. از جمله چندی پیش مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در چند توئیت درباره مقام‌های جمهوری اسلامی گفته بود که آنها به جای کمک به مردم درگیر فساد شده‌اند.

XS
SM
MD
LG