ساختمان بنیاد شهید و امور ایثارگران

در پی انتشار خبر خودسوزی و مرگ یک «جانباز جنگ ایران و عراق» در یکی از رسانه های محلی قم، مشاور استاندار قم نیز این حادثه و سه خودسوزی دیگر در قم را تایید کرد.

وبسایت قم نیوز روز یکشنبه با اعلام اینکه چهارمین جانباز در کمتر از سه ماه در قم خودسوزی کرد و خودسوزی او منجر به فوت شد، نوشت که این جانباز اعصاب و روان که میزان آسیب‌‌دیدگی او در جنگ ۴۵ درصد تعیین شده بود، اواسط هفته گذشت در منزل خود در قم خودسوزی کرد و سپس در بیمارستان سوختگی اصفهان جان باخت.

خودسوزی آسیب دیدگان جنگ ایران و عراق در حالی است که علاوه بر نهادهای زیر مجموعه سازمان‌های نظامی، بنیاد شهید، و امور ایثارگران نیز مسئول رسیدگی به مشکلات این افراد است و از بودجه دولتی بهره می برد. با این حال، هر از چند گاهی خبر تجمع خانواده های جانبازان در اعتراض به رسیدگی نشدن به مشکلاتشان منتشر می شود.

خودسوزی همسر یک جانباز؛ رئیس بنیاد شهید تهران: تقاضای «غیردرمانی» داشت
رئیس بنیاد شهید تهران می‌گوید همسر جانبازی که اقدام به خودسوزی کرده، تقاضاهایی داشته که «عمدتا غیردرمانی» بود و در «حیطه وظایف» بنیاد شهید نبود.

چندی پیش نیز گزارش شده بود که یک «فرزند شهید» پس از خودسوزی مقابل ساختمان بنیاد شهید شهر قم، به دلیل جراحات وارده جان خود را در بیمارستان از دست داد.

ابتلای ۷ هزار ایرانی آسیب‌دیده جنگ، به بیماری‌های روانی
به گفته یک مقام بنیاد شهید ایران، تعداد مراکز مشاوره و تخت‌های بیمارستانی برای بیماران روانی به جا مانده از جنگ، کافی نیست.

ایالات متحده بارها سوءمدیریت، فساد مالی نهادینه، و غارت دارایی‌های خدادادی ایران توسط وابستگان رژیم حاکم بر این کشور را محکوم کرده و آنها را از جمله عوامل اصلی مشکلات اقتصادی و مالی ایران و وضعیت نابسامان معیشتی و رفاهی مردم آن کشور دانسته است. از جمله چندی پیش مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در چند توئیت درباره مقام‌های جمهوری اسلامی گفته بود که آنها به جای کمک به مردم درگیر فساد شده‌اند.


Telegram Banner