لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۴

مایکل مک‌کال: شورای امنیت باید فورا اقدام به تمدید تحریم تسلیحاتی ایران بکند


Rep. McCaul
Rep. McCaul

مایکل مک‌کال، عضو ارشد کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا، با انتشار بیانیه‌ای بر ضرورت فوری تمدید تحریم تسلیحاتی شورای امنیت علیه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

در این بیانیه که سه‌شنبه ۱۰ تیر منتشر شد، آمده است: حتی تحت تحریم های موجود، ایران نیروهای نیابتی خود را در منطقه خاورمیانه مسلح کرده است و اقدام به حمله به عربستان سعودی و سربازان آمریکایی در عراق کرده است ... حال تصور کنید که چقدر جهان خطرناکتر خواهد بود اگر تحریم ها تمدید نشود و به ایران اجازه داده شود بدون محدودیت اقدام به خرید سلاح بکند.

آقای مک‌کال تاکید کرد: شورای امنیت باید فورا اقدام به تمدید تحریم تسلیحاتی ایران بکند و از تهدیدهای آینده ایران علیه همسایگانش و بی ثبات کردن خاورمیانه جلوگیری کند.

روز سه‌شنبه جلسه شورای امنیت برای بررسی پیش نویس قطعنامه آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران به صورت آنلاین تشکیل شد.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در این نشست از اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد خواست با توجه به اقدامات بی‌ثبات کننده جمهوری اسلامی و همچنین حمایت دولت ایران از تروریسم در جهان،‌ تحریم تسلیحاتی علیه جمهوری اسلامی را که آبان‌ماه به پایان می‌رسد،‌ تمدید کنند.

برخی از کشورای منطقه از جمله عربستان سعودی، اسرائیل، بحرین و امارات متحده عربی نیز خواستار تمدید این تحریم شده اند.

XS
SM
MD
LG