لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۳۶

ادامه تجمعات اعتراضی اقشار مختلف مردم در شهرهای ایران در سایه بحران کرونا


تجمع دانش‌آموزان در کرج (آرشیو)
تجمع دانش‌آموزان در کرج (آرشیو)

همزمان با تداوم بحران کرونا در ایران، تجمعات اعتراضی اقشار مختلف مردم در برخی شهرهای کشور همچنان ادامه دارد.

به رغم تصمیم مقام‌های آموزش و پرورش مبنی بر برگزاری حضوری امتحانات نهایی پایه نهم و دوازدهم، امروز شنبه دانش آموزان ایلام، مقابل ساختمان آموزش و پرورش دست به تجمع اعتراضی و راهپیمایی زدند.

طی روزهای گذشته، دانش آموزان معترض مقابل ادارات آموزش و پرورش شهرهای تهران، قزوین زنجان و یزد تجمع کردند. گزارش‌هایی از برخورد خشونت آمیز نیروهای انتظامی با دانش آموزان معترض در برخی شهرها، از جمله یزد، در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

سه تشکل صنفی فرهنگیان در استان‌های خراسان شمالی، یزد، و سقز نیز با انتشار بیانیه‌های جداگانه خواستار برخورد قضایی با سرکوب‌کنندگان اعتراضات شدند.

به گزارش هرانا، امروز همچنین در شهرهای زنجان و شهرکرد، کارگران شهرداری در اعتراض به عدم رسیدگی مطالباتشان مقابل استانداری تجمع کردند.

در دامغان نیز اقشار مختلف مردم در اعتراض به آنچه بی‌عدالتی نظام بهداشت و درمان خواندند، مقابل دانشگاه علوم پزشکی این شهر تجمع کرده و خواستار احیای بیمارستان رضایی شدند.

همزمان در استان خوزستان، اهالی شش روستای بخش عیزانیه اهواز، در اعتراض به کمبود و بی کیفیتی آب شرب، مقابل ساختمان آب و فاضلاب خوزستان در اهواز تجمعی اعتراضی برپا کردند.

امروز همچین در مقابل ساختمان دادسرای جرائم اقتصادی تهران، گروهی از حواله داران شرکت صنعت خودرو آذربایجان، در اعتراض به تحویل نشدن خودروهای پیش خرید شده، تجمع کردند.

XS
SM
MD
LG