لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۴۷

رویترز: تولید نفت ایران هم‌زمان با مذاکرات احیای برجام افزایش یافته است


نفت‌کش‌ها در ترمینال انرژی - آرشیو
نفت‌کش‌ها در ترمینال انرژی - آرشیو

تولید بیشتر نفت در ایران در ماه آوریل موجب افزایش سطح تولید نفت سازمان اوپک شده است.

خبرگزاری رویترز روز جمعه ۱۰ اردیبهشت گزارش داد که بررسی‌های این خبرگزاری حاکی از نشانه‌های افزایش صادرات نفت تهران در سال ۲۰۲۱ است.

بررسی‌های رویترز نشان می‌دهد که سیزده کشور عضو اوپک در ماه آوریل ۲۵ میلیون و ۱۷۰ هزار بشکه نفت در روز تولید کردند که این رقم ۱۰۰هزار بشکه بیشتر از تولید روزانه در ماه مارس است.

تولید نفت اوپک از ژوئن ۲۰۲۰ تاکنون، به جز در ماه فوریه، افزایش یافته است.

تولید نفت ایران نیز هم زمان با مذاکرات احیای برجام در وین، رو به افزایش است. احیای برجام سرانجام می تواند منجر به ورود نفت بیشتری به بازار شود.

به نوشته رویترز، اوپک و متحدانش که به «اوپک+» شهرت دارند نگران افزایش تولید نفت ایران نیستند و قصد دارند تولیدات خود را از ماه جاری میلادی، افزایش دهند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که تولید نفت ایران در ماه آوریل به ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه در روز رسید که نسبت به ماه مارس، ۲۰۰ هزار بشکه در روز بیشتر است و بیشترین افزایش تولید در اوپک به شمار می رود.

ایران، به رغم تحریم های آمریکا، از سه ماهه چهارم صادرات خود را بر اساس ارزیابی های مختلف محموله ها، افزایش داده است. ایران به همراه لیبی و ونزوئلا، دیگر اعضای اوپک، از کاهش‌های در نظر گرفته شده برای تولید نفت، معاف بوده‌اند.

XS
SM
MD
LG