لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۹

جزئیات جدیدی از آخرین وضعیت و شرایط بازداشت مهران رئوف، شهروند ایرانی بریتانیایی و فعال کارگری


مهران رئوف، ۶۴ ساله، زندانی دو تابعیتی ایرانی بریتانیایی
مهران رئوف، ۶۴ ساله، زندانی دو تابعیتی ایرانی بریتانیایی

یکی از نزدیکان مهران رئوف، شهروند ایرانی بریتانیایی و فعال کارگری، در گفت‌و‌گو با صدای آمریکا جزئیات جدیدی را از نحوه بازداشت و همچنین نگهداری او ارائه کرده است.

ستار رحمانی، از نزدیکان مهران رئوف، به صدای آمریکا گفت که این فعال کارگری به همراه ۱۵ نفر دیگر قربانی توطئه ماموران امنیتی و سپاه پاسداران ایران شده‌اند.

وی گفت که آقای رئوف و برخی افراد دیگر در جایی با هم دیدار می‌کردند و سپاه با فرستادن یک زن به بهانه کار کردن در آنجا، اطلاعاتی را علیه این افراد جمع‌آوری کرد و در نهایت موجب بازداشت رئوف و دیگران شد.

این فرد مطلع همچنین درباره وضعیت پرونده مهران رئوف گفت که هنوز جزئیاتی از اتهامات او اعلام نشده است و حتی به وکیل انتخابی او اجازه دسترسی به محتوای پرونده را نداده‌اند.

مهران رئوف،‌ یک زندانی دو تابعیتی دیگر در ایران؛ جزئیات بازداشت و آخرین وضعیت
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:04:23 0:00

پیشتر صدای آمریکا به نقل از سازمان عفو بین‌الملل نوشت، مهران رئوف، ۶۴ ساله، زندانی دو تابعیتی ایرانی بریتانیایی روز جمعه ۲۵ مهر ماه با هجوم نیروهای سپاه پاسداران به منزل وی،‌ پس از تفتیش و ضبط برخی از لوازم شخصی و همزمان با چندین تن دیگر از فعالان حقوق کارگران در سراسر ایران، بازداشت به زندان اوین منتقل شد. او ماه‌ها در حبس انفرادی طولانی‌مدت نگه داشته شده است.

در حال حاضر علاوه بر مهران رئوف، چندین شهروند دو تابعیتی - از جمله ناهید تقوی، سیامک و باقر نمازی، ارس امیری، کامران قادری، ‌مسعود مصاحب، و انوشه آشوری - در ایران زندانی هستند.

ایران در چند سال اخیر بازداشت شهروندان خارجی و دو تابعیتی را تشدید کرده است.

وزارت خارجه ایالات متحده بارها بازداشت بی‌دلیل و خودسرانه شهروندان آمریکا و کشورهای دیگر، از جمله ایرانیان دوتابعیتی، توسط جمهوری اسلامی را محکوم کرده و خواستار آزادی بلافاصله و بی قید و شرط آنها شده است.

XS
SM
MD
LG