لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۴

انتخابات ۱۴۰۰ - کناره‌گیری جلیلی، مهرعلیزاده و زاکانی از ادامه رقابت‌های انتخاباتی


عکس مناظره‌های انتخاباتی منتشرشده در رسانه‌های ایران
عکس مناظره‌های انتخاباتی منتشرشده در رسانه‌های ایران

دو روز مانده به برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ایران، سعید جلیلی، و علیرضا زاکانی به نفع ابراهیم رئیسی و محسن مهرعلیزاده به نفع عبدالناصر همتی از شرکت در انتخابات انصراف دادند.

به گزارش ایرنا، علیرضا زاکانی، سیاستمدار اصولگرا و رئيس سابق بسیج کشور، با بیان این که رئیسی را «اصلح» می‌داند، ابراز امیدواری کرده است که با رئیس‌جمهوری شدن او، در کشور «اصلاحات اساسی» اجرا شود.

عبدالناصر همتی طی مناظره‌های انتخاباتی بارها آقای زاکانی را کاندیدای «پوششی» و «سوپر پوششی» نامیده بود.

در این حال، محسن مهرعلیزاده در نامه‌ای به وزیر کشور از ادامه رقابت در انتخابات ۱۴۰۰ اعلام انصراف کرد.

به گزارش ایسنا، ستاد انتخابات وزارت کشور با صدور بیانیه‌ای کناره‌گیری محسن مهرعلیزاده را تایید کرد، اما در این بیانیه نام زاکانی همچنان در میان نامزدهای انتخاباتی دیده می‌شود.

احتمالا او هنوز روند قانونی انصراف از ادامه رقابت‌ها را طی نکرده است.

عبدالناصر همتی در پیامی به مهرعلیزاده با تاکید بر این که «مسئولیت مرا سنگین‌تر کرده‌اید»، ضمن درخواست «دعای خیر»، او را به «کمک فکری و عملی برای فردای بهتر ایران» در دعوت کرد.

  • منع تردد شبانه در ایام انتخابات لغو می‌شود

پس از ماه‌ها منع تردد شبانه به بهانه شیوع کرونا، یک مقام ارشد نیروی انتظامی در ایران اعلام کرد که این ممنوعیت به خاطر برگزاری انتخابات در بیست و هفتم و بیست و هشتم خرداد برداشته خواهد شد.

به گزارش ایسنا، رییس پلیس راهور ناجا گفت که رانندگان «بابت ثبت تخلفات تردد شبانه» در این دو شب «هیچ‌گونه دغدغه‌ای نداشته باشند.»

XS
SM
MD
LG