لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۱۵

جامعه جهانی بهائی از «سازماندهی نفرت» توسط حکومت ایران ابراز نگرانی کرد


جامعه جهانی بهائی می گوید جمهوری اسلامی نفرت پراکنی علیه بهائیان ایران را سازماندهی می کند. آرشیو
جامعه جهانی بهائی می گوید جمهوری اسلامی نفرت پراکنی علیه بهائیان ایران را سازماندهی می کند. آرشیو

جامعه جهانی بهائی خواستار «بازخواست حکومت ایران در مورد کارزار نفرت پراکنی علیه بهائیان این کشور» شد.

در اطلاعیه جامعه جهانی بهائی که روز پنجشنبه ۱۸ تیر منتشر شده است، با تاکید بر بیش از چهار دهه نفرت پراکنی حکومت جمهوری اسلامی علیه بهائیان ایران گفته شده «پروپاگاندای حکومت» علیه بهائیان وارد مراحل جدیدی شده و «پیچیدگی و میزان آن به شدت افزایش یافته است.»

بهائیان به عنوان بزرگ ترین اقلیت دینی غیرمسلمان در ایران، در چهار دهه گذشته با آزار و سرکوب حکومت جمهوری اسلامی روبرو بوده اند. محرومیت از تحصیل در دانشگاه ها و داشتن مشاغل دولتی، محرومیت از برگزاری مراسم مذهبی، بازداشت، زندان و اعدام از جمله مواردی هستند که جامعه بهائی ایران در چهار دهه گذشته متحمل شده است.

بر اساس اعلامیه جامعه جهانی بهائی، «استراتژی کنونی» حکومت ایران «غیرانسانی جلوه دادن جامعه بهائی در شبکه گسترده و رو به افزایشی از صدها وبسایت» و شبکه های اجتماعی مختلف است.

دیان علائی، نماینده جامعه جهانی بهائی در سازمان ملل متحد در ژنو، ابراز نگرانی کرده است که «افزایش نفرت پراکنی و دروغ پراکنی فزاینده علیه بهائیان، افزایش شدید سرکوب آنها را در پی داشته باشد.»

وزارت خارجه آمریکا بارها و در موارد مختلف برخوردهای خشونت آمیز و سرکوب گسترده معترضان، و نیز نقض مکرر و مداوم حقوق شهروندان ایران توسط جمهوری اسلامی را محکوم کرده است.

XS
SM
MD
LG