لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۳

هند از به راه افتادن موج بی‌سابقه دیگری از کووید۱۹ خبر داد


جشنواره مذهبی «کوم میلا» در هند در بحبوحه موج بی‌سابقه کووید۱۹ در کشور. زائران در حال غسل و نوشیدن آب رود گنگ. در این مراسم زیارتی بزرگ. - ۱۲ آوریل ۲۰۲۱
جشنواره مذهبی «کوم میلا» در هند در بحبوحه موج بی‌سابقه کووید۱۹ در کشور. زائران در حال غسل و نوشیدن آب رود گنگ. در این مراسم زیارتی بزرگ. - ۱۲ آوریل ۲۰۲۱

با بروز موج بی‌سابقه دیگری از موارد کووید۱۹ در یک شبانه روز، هند روز دوشنبه ۲۳ فروردین از برزیل پیشی گرفت و اکنون بعد از آمریکا دومین کشوری است که بیشترین موارد بیماری را گزارش داده است.

به گزارش آسوشیتدپرس، بنا بر داده‌های گردآوری‌شده توسط دانشگاه جانز هاپکینز، ۱۶۸٫۹۱۲ مورد جدید بیماری در ۲۴ ساعت گذشته در هند گزارش شده و به این ترتیب تعداد کل مبتلایان در این کشور از زمان آغاز همه‌گیری تاکنون به ۱۳.۵ میلیون نفر رسیده است. اکنون برزیل با ۱۳.۴ میلیون مورد ابتلا در ردیف سوم جدول آمار همه‌گیری ویروس کرونای جهان قرار گرفته است.

هند همچنین طی ۲۴ ساعت گذشته ۹۰۴ مورد تلفات گزارش داده است که مجموع مرگ و میر از این بیماری را به ۱۷۰٫۱۷۹ تن رسانده است. این کشور از نظر تعداد تلفات ناشی از همه‌گیری کرونا، بعد از آمریکا، برزیل، و مکزیک، در رده چهارم جدول دانشگاه جانز هاپکینز قرار دارد.

هند در هفت روز گذشته با بیش از ۱۳۰ هزار مورد ابتلا در روز، بدترین شیوع بیماری کووید را از زمان آغاز همه‌گیری، تجربه کرده است. بیمارستان‌های سراسر آن کشور پر از بیمار است و کارشناسان نگران هستند که وضعیت بدتر نیز خواهد شد.

جدیدترین موج کووید۱۹ در هند با کمبود واکسن در برخی از ایالت‌های هند همزمان شده است، از جمله ایالت ماهاراشترا که شهر بمبئی، مرکز مالی هند در ان واقع است، مسئول نیمی از موادر بیماری در کشور در دو هفته گذشته بوده است.

XS
SM
MD
LG