لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۲۳

تعداد موارد جدید کرونا در هند به ۱۰۰ هزار مورد در روز رسید؛ آمار بالا در شهر بمبئی


تجمع مردم در بازاری در شهر بمبئی در بحبوحه همه‌گیری کووید۱۹، بدون رعایت فاصله‌گیری اجتماعی، بدون ماسک یا استفاده نادرست از آن - ۵ مارس ۲۰۲۱
تجمع مردم در بازاری در شهر بمبئی در بحبوحه همه‌گیری کووید۱۹، بدون رعایت فاصله‌گیری اجتماعی، بدون ماسک یا استفاده نادرست از آن - ۵ مارس ۲۰۲۱

هند، از افزایش بی‌سابقه بیش از ۱۰۰ هزار مورد جدید کووید ۱۹ در تنها یک روز خبر داد که این کشور را بعد از ایالات متحد، در صدر جدول کشورها با بیشترین موارد ابتلا در یک شبانه روز قرار می‌دهد. همزمان، گردهمایی‌های بزرگ انتخابات توسط سیاستمداران، نگرانی‌های شیوع گسترده این بیماری را دوچندان کرده است.

رویترز روز دوشنبه، ۱۶ فروردین گزارش داد، بیمارستان‌ها در بدترین وضعیت قرار گرفته‌اند. تعداد مبتلایان به کووید۱۹ در ایالت مهارشترا، ثروتمندترین ایالت هند که مرکز شهر مومبایی (بمبئی) است، از تعداد افراد سالم آن بیشتر است. بمبئی پایتخت تجاری هند که مرکز بسیاری از صنایع در این کشور است، با بیش از ۵۷ هزار مورد بیماری در یک شبانه روز، رکورد بی سابقه ای را گزارش داد.

پس از رسیدن موارد کووید۱۹ به پایین ترین سطح خود در اوایل ماه فوریه، مقامات هند از محدودیت‌های ایمنی کاستند، و بسیاری از مردم در این کشور زدن ماسک و رعایت فاصله‌گیری اجتماعی را به کل نادیده گرفتند. بعد از این رفتارها، موارد جدید بیماری در روز، در این کشور در مقایسه با قبل ۱۲ برابر شده است. هند همینطور صدها مورد از ویروس جهش یافته کرونا که اولین بار در بریتانیا، آفریقای جنوبی، و برزیل شناسایی شده بودند را گزارش کرده است.

XS
SM
MD
LG