لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۴۹

آلبوم «همانیتی» منتشر شد؛ اتحاد هنرمندان برای اعتراض به سانسور و نقض حقوق بشر در ایران


آلبوم «همانیتی»
آلبوم «همانیتی»

آلبوم موسیقی «همانیتی» با هدف آگاهی‌رسانی درباره موضوعاتی مانند سانسور، سرکوب، آزار، شکنجه، نقض حقوق بشر، و تبعیض‌های جنسیتی در ایران منتشر شد.

این مجموعه شامل ۱۰ آهنگ در سبک‌های متنوعی مانند پاپ، هیپ‌ هاپ، راک، هارد راک، هوی متال، و الکترونیک، همراه با دو قطعه شعرخوانی است.

آرش رهبری، خواننده، آهنگساز، و لیدر گروه موسیقی «تارانتیست» یکی از تهیه‌کنندگان این آلبوم است.

او در گفت‌وگو با صدای آمریکا، با اشاره به اینکه ایده آفرینش چنین مجموعه‌ای به سال‌ها پیش باز می‌گردد، از انتشار این آلبوم ابراز خرسندی کرد.

به گفته آرش رهبری، همانیتی حاصل اتحاد و همبستگی هنرمندان در اعتراض به شرایط کنونی در ایران است، و بر ضرورت توجه جامعه به مسائل مهمی تأکید دارد که برای ایجاد فردایی بهتر باید به سراغ آنها رفت.

ستار، نیکیتا، شری ام، شایا زندی، جاستینا، بردیا تقی‌پور، بهروز قائمی، هرو فریا، گروه‌های موسیقی کیوسک و تارانتیست، مهدی موسوی، و فاطمه اختصاری در تولید این‌ مجموعه مشارکت داشتند.

گروه موسیقی «تارانتیست»
گروه موسیقی «تارانتیست»

به گفته آرش رهبری، همانیتی ترکیب دو کلمه فارسی «هما» وانگلیسی «هیومنیتی» است. هما یا ققنوس، برگرفته از داستان مشهور سیمرغ است که در اینجا توصیف مناسبی برای همکاری هنرمندان ایرانی برای یک هدف مشترک است، که با واژه انگلیسی «هیومنیتی» به معنای «انسانیت» ترکیب می‌شود.

این پروژه هنری با حمایت سازمان‌های غیرانتفاعی «کراودسورسینگ هیومن رایتس» و «شورای دموکراسی» تولید تولید شده است.

آلبوم همانیتی از طریق سایت‌های معتبر موسیقی، و به صورت رایگان در دسترس علاقمندان است.

گفت‌و‌گو‌ با آرش رهبری از تهیه‌‌کنندگان آلبوم:

XS
SM
MD
LG