لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۱۵

تهیه کننده سریال «گاندو» رئیس ستاد انتخاباتی هنرمندان ابراهیم رئیسی شد


مجتبی امینی
مجتبی امینی

مجتبی امینی، تهیه‌کننده سریال جنجالی «گاندو»، رئیس ستاد انتخاباتی هنرمندان ابراهیم رئیسی شد.

به این ترتیب او که از شخصیت‌های خبرساز و امنیتی سینما و تلویزیون محسوب می‌شود، مسئولیت ارتباط و هماهنگی هنرمندان با ستاد انتخاباتی ابراهیم رئیسی را در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران برعهده خواهد داشت.

مجتبی امینی تجربیاتی در بازیگری دارد، ولی به عنوان مدیر تولید و تهیه‌کننده‌ای شناخته می‌شود که ارتباطات ویژه‌ای با مراکز قدرت، سپاه، و نهادهای امنیتی دارد.

برنامه‌های تلویزیونی «هفت» و «چلچراغ»، و فیلم‌های سینمایی «آفریقا» به کارگردانی هومن سیدی، «داماد خجالتی»، «رسوایی»، «تو و من»، و «شکارچی شنبه» از جمله آثاری است که او در تولید آنها مشارکت داشته است.

مجتبی امینی یکی از منتقدان جدی دولت حسن روحانی است، و در ماه‌های گذشته انتقادات تندی را علیه برخی از وزیران کابینه مطرح کرده است.

بسیاری از رسانه‌ها از او به عنوان طراح اصلی ماجراهای فصل دوم سریال گاندو یاد می‌کنند که پخش آن از صدا و سیمای جمهوری اسلامی با حواشی زیادی همراه بود، و در نهایت متوقف شد.

این سریال امنیتی و جاسوسی، ماجراهای گروهی از مأموران وزارت اطلاعات را به تصویر می‌کشد که با روش‌های پیچیده و دقیق، توطئه‌های بیگانگان و عوامل داخلی آنها را خنثی می‌کنند.

در فصل دوم نیز، برخی از مقامات دولتی، و حتی اعضای تیم مذاکرات هسته‌ای ایران به عنوان جاسوس، یا رابط کشورهای خارجی معرفی می‌شوند.

این رویکرد با اعتراض برخی از اعضای دولت، از جمله جواد ظریف، وزیر خارجه ایران، نیز همراه شد، و او چندبار تهیه‌کنندگان «گاندو» را به دروغ‌گویی متهم کرد.

مجتبی امینی بارها تأکید کرده است که فیلمنامه براساس رویدادهای واقعی، و پرونده‌های امنیتی مستندی ساخته شده است که در اختیار گروه سازندگان سریال قرار گرفته است.

به عقیده برخی، انتخاب مجتبی امینی به سمت رئیس ستاد انتخاباتی هنرمندان ابراهیم رئیسی، نماینگر رویکردی است که او در امور فرهنگی و هنری دارد، و نشان می‌دهد که قصد استفاده از چه افرادی را در این حوزه دارد.

XS
SM
MD
LG