لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۰۵

دستگیری یک مظنون در رابطه با حمله مرگبار به مراسم خاکسپاری در لبنان


حضور ارتش لبنان در منطقه پس از حمله مسلحانه به یک مراسم سوگواری در شهر خلده، لبنان - ۱۰ مرداد ۱۴۰۰
حضور ارتش لبنان در منطقه پس از حمله مسلحانه به یک مراسم سوگواری در شهر خلده، لبنان - ۱۰ مرداد ۱۴۰۰

ارتش لبنان مردی را به اتهام حمله به یک مراسم خاکسپاری در شهر خلده دستگیر کرده است. در آن حمله پنج نفر، از جمله سه عضو گروه حزب الله، و چند تن زخمی شدند.

حمله به این مراسم در شهر جنوبی خلده روی داد، جایی که تنش میان شیعیان و اهل سنت از مدت‌ها پیش جریان داشته است. این حمله رهبران لبنان را بر آن داشت که نسبت به تشدید درگیری‌ها در آن کشور هشدار دهند.

فهد ال علی، از ساکنان محلی، گفت: «وقتی سوگواری شروع شد من در رستوران غذا می‌خوردم‌، بعد تیراندازی شد و یک گلوله به رستوران اصابت کرد و همه مشتری‌ها به زیر زمین رفتند.»

گروه‌های سنی مسئولیت این تیراندازی‌ را به عهده گرفته‌اند و آن را انتقام‌جویی از کشته شدن یکی از اعضای خود در سال گذشته در این شهر خواندند.

به رغم آن که ارتش هشدار داده بود که در این وضعیت مداخله خواهد کرد، تیراندازی‌های پراکنده تا سه ساعت پس از حمله ادامه داشت.

خشونت‌های ناشی از اختلاف میان گروه‌های شیعه مورد حمایت دولت ایران با گروه‌های سنی در حالی روی می‌دهد که لبنان با افول اقتصادی و مالی شدید روبرو است.

  • 16x9 Image

    شهلا آراسته

    شهلا آراسته در سال ۲۰۰۰، فعالیت خبری خود را در آمریکا با بنیاد تحقیاتی اطلس آغاز کرد و سپس در سال ۲۰۰۷ به صدای آمریکا پیوست.

XS
SM
MD
LG