لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۲۳

میزان ابتلای کودکان به کرونا در آمریکا در ماه گذشته بیش از چهار برابر افزایش داشته است


میزان ابتلای کودکان به ویروس کرونا در آمریکا روند صعودی داشته است
میزان ابتلای کودکان به ویروس کرونا در آمریکا روند صعودی داشته است

میزان کودکان مبتلا به ویروس کرونا که در بیمارستان پذیرش شده‌اند در آمریکا همچنان رو به افزایش است و این موضوع در آستانه بازگشایی مدارس، منجر به ایجاد نگرانی‌هایی در میان والدین شده است.

آمار مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا نشان می دهد که پذیرش کودکان مبتلا به کووید-۱۹ در بیمارستان از زمانی که ایالات متحده از یک سال پیش شروع به ردیابی موارد ابتلا در اطفال کرد، به بالاترین حد خود رسیده است. تنها در هفته منتهی به ۲۲ ماه اوت، روزانه به طور متوسط ۳۰۳ مورد جدید ابتلا در کودکان شناسایی شد.

با این حال به گفته پزشکان، میزان بستری کودکان هنوز به نسبت کل بستری‌های کرونا در آمریکا زیاد نیست و تنها ۱.۸ درصد از کل بستری‌ها را تشکیل می‌دهد. همچنین، ویروس کرونا به کودکان به اندازه بزرگسالان آسیب نمی‌رساند.

دکتر شان اولری، نایب رئیس کمیته بیماری‌های عفونی آکادمی اطفال آمریکا، به مجله «تایم» می گوید هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد نوع دلتا نسبت به گونه‌های قبلی بیماری وخیم‌تری در کودکان ایجاد می کند.

بر اساس آمار مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا، از میان بیش از ۵۲۰ هزار مرگ ناشی از ابتلا به کووید-۱۹ ، کمتر از ۵۰۰ کودک زیر ۱۸ سال بوده‌اند.

بر اساس آخرین گزارش آکادمی اطفال آمریکا و انجمن بیمارستان کودکان، پس از کاهش موارد ابتلا در اوایل تابستان، میزان ابتلا میان کودکان در ماه گذشته، بیش از چهار برابر افزایش یافت.

XS
SM
MD
LG